перейменування суден

Вчора, 20 березня, до УДП від Морської адміністрації надійшли Свідоцтва про право власності та Свідоцтва про право плавання під прапором України (судновий патент) з новими назвами суден. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на УДП.

Процес перейменування було ініційовано ще минулого року, але процедура перейменування через бюрократичні перепони зайняла досить багато часу: потрібно було оформити купу документів, узгодити це з профільними міністерствами та виготовити трафарети для нанесення нових найменувань на корпус суден.

Тому було вирішено проводити зміну назв не одразу усіх, а поетапно під час виконання міжрейсових ремонтних робіт, щоб не допускати простоїв флоту.

Серед цих 12 суден були ті, що вже носили імена капітанів та механіків Дунайського пароплавства, але написи були російською мовою.Ті судна, що носили імена російських міст, було змінено на честь українських населених пунктів, тісно пов’язаних з судноплавством.

А ось буксир «Загорськ», як і було обіцяно, буде мати ім’я полеглого на війні Героя Валерія Кидика.

Загалом нові назви отримали такі судна:

  • буксири: “Борис Макаров”, “Валерій Кидик” (“Загорськ”), “Севастополь” (“Звенигород”), “Одеса” (“Никифор Шолуденко”), “Очаків” (“Гагра”), “Поті”(Поти);
  • самохідні судна: “Костянтин Боженко”, “Олексій Івлєв”, “Капітан Гайдай”, “Микола Будніков”;
  • службово-допоміжне судно “Кілійський” (“Московський-2”);
  • морське суховантажне судно “Рені” (Рени).