дозвіл на виїзд дитини

Комітет з питань цифрової трансформації підтримав законопроєкт № 6146. Він дозволить батькам оформлювати через застосунок “Дія” тимчасовий дозвіл на виїзд дитини, якій не виповнилося 16 років. Це можна буде зробити за декілька кліків і без участі нотаріуса. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, передає Бессрабія.UA.

Сьогодні це незручна й забюрократизована процедура. Щоб її пройти, необхідно збирати документи та свідоцтва, також ще сплачувати послуги нотаріуса. У результаті ви отримуєте завірену паперову заяву, яку потрібно носити із собою. У поїздці її легко втратити або ж десь забути. Потім доведеться ходити по колу отримання дозволу в нотаріуса заново.

Законопроєкт дасть змогу оформлювати такий дозвіл швидко, зручно, безоплатно та за декілька кліків. Батьки це зможуть робити самостійно. Необхідно лише, щоб в обох була “Дія” й один із них надав згоду онлайн через застосунок. Далі всі дані вносяться в реєстр. Прикордонники зможуть все перевірити онлайн, а вам не потрібно носити паперові документи із собою.

Ця послуга буде безоплатною, що дозволить заощадити на витратах. При цьому класичний спосіб оформлення згоди у нотаріуса залишається доступним для батьків.