Роботи з насадження ведуться в рамках програми Президента України «Зелена країна». Згідно з її умовами планується за 3 роки висадити 1 млрд нових дерев, а за 10 років – збільшити площу лісів на 1 млн га. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на голову Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіона Абашева.

В рамках весняної кампанії на території Державного лісового фонду біля села Камʼянка Сафʼянівської громади було висаджено саджанці гледичії трьохколючкової, білої акації, софори японської та дуба звичайного. Обрані види лісових культур добре приживаються в місцевих кліматичних умовах, більш засухостійкі та мають стрижневу кореневу систему, що дозволяє «діставати» до глибоко захованих запасів води. Додамо, що саджанці були вирощені у розпліднику Ізмаїльського лісгоспу.

Перевага для висадки надавалась пагорбам та місцям поблизу водоймів, щоб забезпечить кращий доступ до живильної вологи. Територія висадки – 10,3 га, а саму інформацію про зелені насадження можна «прочитати» на діляночному стовпчику, де зазначається номер самої ділянки, рік виконання робіт, головна порода насаджень та площа.

Варто додати, що посадці молодих насаджень передувала санітарна вирубка дерев та підготовка ґрунту восени, яка передбачає максимально можливе насичення вологою. До того ж самою висадкою лісова кампанія не завершується, нагляд за саджанцями продовжується і надалі, зокрема, фахівці наглядають за тим, як молоді деревця приживлюються та ростуть.

Зазначимо, що у кожній громаді Ізмаїльщини виділені ділянки для проведення лісової кампанії, і щорічно весною та восени на них висаджуються нові сіянці. Весняне садіння забезпечує кращу приживлюваність та розвиток лісових порід, а восени створення лісу проводиться на лісокультурних площах, де весняне садіння було неможливе через погодно-кліматичні умови.

Нагадаємо, що у 2021 році біля села Лощинівка Сафʼянівської громади в рамках програми на площі у 4 га були висаджені близько 15 тис. саджанців японської софори. На сьогодні прижилися 85-88 %, і це – дуже добрий показник.

Станом на сьогодні в Україні вже висаджено майже 250 тис. нових дерев.