бджоли

Одним із важливих питань зустрічі стало запобігання отруєння бджіл пестицидами у період масової обробки полів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Держпродспоживслужбу Одеської області.

Головним управлінням Держпродспоживслужби була проведена 31 нарада із залученням 591 пасічника, 23 представників громадських організацій бджолярів, 206 представників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та 141 представника органів місцевого самоврядування. Під час зустрічей були розглянуті проблемні питання щодо профілактики отруєнь бджіл пестицидами.

Аграріям Одещини було рекомендовано проводити всі хімічні обробки з урахуванням вимог Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та не забувати про те, що на право роботи з пестицидами та агрохімікатами необхідно мати допуск (посвідчення), медичну книжку і наряд на виконання такої роботи.

Крім того, аграріям нагадали про їх обов’язок дотримуватися чинних нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєнь. Усі роботи із ЗЗР слід проводити у вечірні та ранкові години у період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.

Бджолярам Одещини зауважили щодо необхідності реєстрації ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та вчасне інформування Головного управління про зміни в роботі пасіки. У разі застосування ЗЗР аграріями, бджолярі повинні ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку у безпечне місце, при цьому проінформувавши органи самоврядування про перевезення (кочівлю) пасіки. Враховуючи воєнний стан та комендантську годину, такі перевезення треба обов’язково узгоджувати з військовою адміністрацією та поліцією. І найважливіша порада – пасічники мають своєчасно проводити щорічний клінічний огляд бджолосімей та лабораторні дослідження з метою зменшення вірогідності поширення інфекційних та інвазійних хвороб бджіл.