кислицький рукав

Задля цього Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної військової адміністрації бере участь у конкурсі великих інфраструктурних проєктів програми «Румунія-Україна 2021-2027», що фінансується коштами Євросоюзу. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на Одеську обласну державну адміністрацію.

Як розповів директор Департаменту Павло Буланович, нещодавно була подана заявка інвестиційного проекту «Просування спільних стратегій, інструментів та технічних заходів водного менеджменту для Нижнього Дунаю з метою підвищення ефективності попередження негативних наслідків зміни клімату».

Мета цього природоохоронного проєкту – розчищення рукава Кислицький в Ізмаїльському районі та модернізація системи менеджменту гідрологічної інфраструктури. Це дозволить забезпечити водними ресурсами зрошувальне землеробство в Придунайському регіоні на площі до 10 тисяч гектар. Також з’явиться можливість для сталого водоспоживання 4 великих громад, 28 населених пунктів з населенням більш ніж 72 тисячі людей. А ще покращиться якість води для рибних ресурсів, питного та технічного водопостачання громад з водойм Катлабуг і Китай та приозерних джерел. Рішення конкурсної комісії стане відоме орієнтовно на початку весни.

Нагадаємо, що минулого року, за дорученням Начальника Одеської ОВА Максима Марченка були проведені роботи з поповнення водою із річки Дунай, Придунайських озер Катлабуг та Китай. На це з обласного бюджету виділено 12 млн гривень. І розчищено три транспортуючих канали – Міжколгоспний, Громадський і Орловський.