Дунай шлюз

Придунайські озера, які багато місяців перебували на межі екологічної катастрофи, рятує природа. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Родіона Абашева.

Рівень річки Дунай нарешті піднявся до необхідного рівня, що призвело до наповнення природним шляхом Придунайських озер. Зараз відкрито усі шлюзи, щоб прискорити заводнення водойм.

Крім того, продовжуються роботи з розчищення Громадського, Міжколгоспного та Орлівського каналів, що покращить їх пропускну здатність.

Нагадаємо, проблема зневоднення особливо гостро встала влітку цього року. Багато разів з цього приводу збиралась комісія. Під керівництвом Максима Марченка було прийнято рішення примусового заводнення озер. Після декількох спроб повернути воду до озер жодна не була достатньо вдалою.

Вперше заводнити озера Катлабух та Китай спробували у липні, потім було дві спроби заводнити озеро Ялпуг, однак бажаних результатів досягти не вийшло.

На щастя, рівень води у річці, яка «кормить» усі озера став достатнім для того, щоб відновити рівень води та врятувати екосистему Подунав’я.