корнероти

Після нещодавнього сильного шторму кардинально змінилась берегова зона піщаного пересипу у Національному природному парку «Тузлівські лимані». І через це берегові лінії стали схожими на інопланетні пейзажі. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на доктора біологічних наук, професора, наукового журналіста Івана Русева.

Через сильні шторми в українському морі, сильними хвилями досить часто змінюється зовнішній вигляд берегів з піщаними зонами. Так сталось і цього разу. У деяких місцях зникли широкі пляжі, а на окремих ділянках сформувалися нові ділянки пляжної зони.

Як зазначив відомий науковець, в останні роки у таку пору під час штормів море збирає і викидує на пересип чимало сміття. Але цього разу море зробило інший дарунок – по всій береговій зоні моря у межах нацпарку воно викинуло мільйони медуз – корнеротів.

«Відомо, що, як правило, медузи не залучені до харчових ланцюгів природних екосистем моря і, їх, за винятком аматорського поїдання шакалами чи сірими воронами, ніхто не їсть, як кормовий об’єкт. Але хвильові процеси моря скоро їх перетворять на «біологічний пил», який і буде залучений у харчовий ланцюг морських та лиманних екосистем», – пояснив Іван Русев.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.