перехід на літній час

В Україні щороку переводять час двічі на рік. Зовсім скоро необхідно буде перевести стрілки на годину вперед — на літній час. Про це повідомляє Вікна.

Перехід на літній час 2023 Україна

Ми переводимо час в останню неділю березня. Цьогоріч перехід відбудеться вночі, з 25 на 26 березня. О третій годині ночі переводять годинники з 03:00 на 04:00.

Перехід на літній час 2023: навіщо ми переводимо годинники

Це відбувається для того, щоб адаптувати робочі години під світловий день. Як наслідок, працівники мають змогу раніше починати роботу. Крім цього, існує ще одна причина для переведення — економія електроенергії.

Переведення стрілок кілька разів на рік здійснюють згідно з постановою КМУ №509 від 13 травня 1996 року Про порядок числення часу на території України.

Важливо, що цей закон уже неодноразово хотіли скасувати. Та однозначної згоди нардепи з цього приводу не дійшли.

Також важливо знати, що кілька міст України (наприклад, Ужгород і Харків) мають той самий час на годиннику, але астрономічний час у них відрізняється на годину (як і в інших крайніх східних та західних точках нашої держави).

Перехід на літній час 2023: техніка

Телефони та смарт-годинники здійснюють перехід самостійно (як і деяка інша, сучасна техніка). Однак старі телефони та механічні годинники треба переводити самостійно.

Перехід на літній час 2023: як почуватися в нормі після переводу стрілок

Лікарка-дієтологиня Наталія Рижкова зазначає, що, за словами вчених, найгірше переносять перехід на літній час діти і люди похилого віку.

Коли організм намагається перебудуватися на новий графік, ми відчуваємо стрес, порушується сон, обмін речовин, знижується імунітет, погіршується робота серцево-судинної системи.

Людина відчуває емоційний шок, який не завжди можна визначити самостійно.

Що ж робити, щоб легше пережити переведення часу

  1. Через те що перехід часу порушує сон, не варто після пробудження різко вставати з ліжка. Полеж іще кілька хвилин, щоб організм адаптувався до нового часу пробудження. Найголовніше — спокійно відійти від сну і привести себе в стан неспання.
  2. У цей період рекомендується пити кілька чашок зеленого чаю на день.
  3. Намагайся більше гуляти та вживати вітаміни, які допоможуть легше перенести період адаптації. Якщо перший час тобі важко через переведення годинника, намагайся не їздити за кермом і не виконувати роботу, яка через втрату пильності може призвести до травмування.
  4. Намагайся лягати спати на 30-40 хвилин раніше звичайного часу. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, а вранці прокинутися — контрастний.
  5. Не користуйся гаджетами перед сном.
  6. Відмовся від кофеїну в другій половині дня. Краще пити трав’яний чай з ромашки чи м’яти.
  7. Переглянь час вечері. Їж за три – чотири години до сну.
  8. Розпочинай свій ранок із зарядки. Не завадить так робити й протягом року. Ніщо так не бадьорить зранку, як легка гімнастика.
  9. Усі важливі справи роби ввечері. Під час адаптації організму до нового часу правило ранок вечора мудріший не працює.