нерестова заборона

Весняно-літня нерестова заборона на любительський та промисловий вилов риби встановлюється  у зв’язку з їх нерестом на водоймах підконтрольних Управлінню Держрибагентства в Одеській області. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Одеський рибоохоронний патруль

Так, на річці Дунай вказана заборона буде діяти з 15 квітня по 29 травня. Разом з тим, вона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця.

У придунайських озерах (оз. Ялпуг – Кугурлуй, оз. Кагул, оз. Картал, оз. Катлабух, оз. Саф’яни, оз. Китай та ін.) та оз. Сасик заборона на вилов риби встановлюється з 15 квітня по 15 червня.

Також, з 15 квітня по 15 червня нерестова заборона діятиме:

– на  р. Дністер з рукавом Турунчук та заплавних озерах (не поширюється на спеціалізований промисел оселедця);

– в Кучурганському водосховищі;

– у Стенцівсько – Жебріянських плавнях;

– у Хаджибейському лимані;

З 15 квітня по 31 липня – в Дністровському лимані з плавнями (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця).

На р. Південний Буг в межах Одеської області, річках Кодима, Тилігул, Великий та Малий Куяльник, Барабой та інших малих річках області з їх придатковими системами (крім водних об’єктів наданих в користування для цілей аквакультури) заборона діятиме з 1 квітня по 30 червня.

З 1 травня по 15 червня заборона запроваджується у Тилігульському, Григорівському (Малому Аджалицькому), Дофінівському (Великому Аджалицькому), Шаболатському (Будацькому), Сухому і Тузловських лиманах, а також на Тилігульському та Шаболатському лимані на промисловий лов бичка.

«На даний період забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах (за винятком установлених судових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади», – зазначають в Управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області.

У період нересту на незаборонених ділянках дозволяється любительське рибальство гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.