посівна рису

Підприємство “Рис Бессарабії” є одним з найбільших виробників рису в Україні. Поля, що розташовані у селі Ліски Кілійської громади, займають майже дві тисячі гектарів. Як пройшла посівна кампанія та скільки врожаю рису очікувати цього року, Бессарабія.UA розповів директор ООО «Рис Бессарабії» Олег Анатолійович Образенко.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну наклало свій відбиток на усі сфери життя українців. Не обійшло це й аграрний сектор. За останній рік вартість зернових культур зросла у два – три рази, а обсяги посіву скоротилися.

До війни компанія «Рис Бессарабії» мала обсяги посіву 1800 гектарів, а цього року менш ніж чверть – 350 га.

Як розповів нам Олег Анатолійович, вирощування рису коштує дуже дорого. З початком війни суттєво подорожчали добрива, електроенергія, хімія та паливо, що більш ніж на 30% збільшило витрати на посів. Якщо до війни витрати на 1 гектар коштували близько 70 тисяч грн, то зараз більше ніж сто тисяч гривень. Основними витратами при вирощуванні є вода (на 1 га потрібно близько 25 тис. кубів) та електроенергія, за рахунок якої насосні станції подають воду на поля.

Через холодну погоду посівна цей рік була досить пізньою – з 10 по 16 травня. Для порівняння, у минулі роки вона завершувалася 1-5 травня. Тому й збір буде пізнім. За попередніми очікуваннями він пройде у грудні.

Останні три роки компанія вирощує лише один сорт – «Камео». Це італійський середньозернистий сорт рису преміумкласу, особливістю якого є те, що під час приготування він не виділяє клейковину. До війни, коли був добре налагоджений експорт, за кордоном на нього був великий попит, тому повністю перейшли на вирощування лише цього виду рису.

Цього року очікується зібрати близько 35 тонн, з яких 4-5 тонн буде відкладено на засів наступного року. Через невеликий врожай та великі витрати при вирощуванні, на зниження вартості рису покупцям розраховувати не варто. Зараз вираз «рис- це біле золото» став як ніколи правдивим. Але бессарабський рис є дуже смачним та якісним. Отож, чекаємо на прилавках українське «біле золото», вартість якого зросте однозначно, та підтримуємо вітчизняне виробництво.