
З початку екологічної катастрофи, яку спричинили окупанти, підірвавши Каховську ГЕС, пройшло вже два місяці, однак вона все ще дає про себе знати. У деяких пробах води продовжують виявляти небезпечні вібріони. Який зараз стан води в Одеській області, розповість Бессарабія.UA з посиланням на Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Днями завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеку Одеського обласного ЦКПХ Олександр Волков провів брифінг, де розповів про ситуацію в області.
Він відмітив, що протягом останнього місяця фахівці ЦКПХ фіксували значне поліпшення стану води.
«У перший місяць після катастрофи – у червні – ми фіксували три стадії забруднення води: на початку місяця була стадія накопичення, у середині місяця – стадія максимального накопичення (накопичення 85% проб не відповідало нормам), а наприкінці червня – стадія зниження (позитивних проб було лише 30 %)», – розповів Волков.
За останній місяць кількість позитивних проб не перевищувала 10-20%. Крім того, вони виявлялися лише після штормів або злив, тому що забруднений осад, який осів на дні моря, підіймався до гори. Загалом, у липні лише двічі – після сильних штормів – виявлялися лактозопозитивні вібріони.
За останню неділю усі показники відповідають нормам, але якість залежить від течії та штормів. Під час поганої погоди осад буде підійматися, що може бути небезпечним для людей. Однак під час добрих погодних умов, у морі можна купатися.
Тому, враховуючи значне покращення, голова Одеської ОВА Олег Кіпер підписав розпорядження щодо підготовки доступу людей на пляжі.
Керівництво Одеської, Білгород-Дністровської та Ізмаїльська РВА мають найближчим часом провести відповідну підготовку пляжів, а саме обладнати їх захисними сітками, що унеможливлюють потрапляння мін, спостережно-рятувальними постами, буями, ️засобами гучного мовлення, а також облаштувати поблизу укриття.
Проте не усі показники є добрими. Так, під час моніторингу води, який було здійснено минулого тижня, у водоймищі Ізмаїльського району (м. Вилкове) було знайдено вібріон парагемолітікус. Такий самий вібріон було знайдено й у водних біоресурсах, які бралися на дослідження – у креветці та рибі.


