батл

Учениця 9-А класу Арцизького ліцею №4 з початковою школою та гімназією Кіра Камєнєва взяла участь у конкурсі “Кулінарний батл” у межах ініціативи “Кулінарні Хаби. Навчання майстер-тренерів” за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Під керівництвом вчителя технології закладу освіти Наталії Петрівни Панової Кіра успішно пройшла випробування відбіркового туру конкурсу, який відбувся у листопаді 2024 року, та вразила журі своєю авторською стравою.

Надалі у фіналі, як й інші учасники з Київської, Полтавської, Чернігівської, Львівської та Івано-Франківської областей, Кіра представляла Одеську область.

Фінальні змагання відбулись на базі школи І-ІІІ ступенів № 306 Деснянського району м. Києва. 

“Десять команд змагалися у приготуванні основної страви та десерту. Зокрема, готували паелью з куркумою, чилі кон карне з куркою, панкейки з бананом і ваніллю та цитрусове печиво. І все це за 1 годину! Це справжня майстерність, яку підтримували досвідчені ментори — учні профтехів, які навчаються кулінарії. Оцінювало кулінарні навички журі у складі першої леді Олени Зеленської, Посла Швейцарії в Україні Фелікса Бауманна, міністра освіти і науки Оксена Лісового та шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Кіра гідно пройшла всі випробування та отримала сертифікат. Пишаємося твоїм умінням навчатись і творити”, — розповіли у Департаменті освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Додамо, конкурс реалізується Громадською організацією “Культура їжі I Cult Food” за підтримки Швейцарсько-український проєкт DECIDE, що впроваджується в Україні консорціумом у складі ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки посольства Швейцарії в Україні.