
У вересні 2024 року Державне бюро розслідувань ініціювало створення простих та дешевих дронів, які б дозволили ефективно захищати небо півдня України від ворожих «шахедів». Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ДБР.
Проєкт, який отримав назву «Небо Одеси», був залучений одним із підрозділів Національної гвардії. У короткий термін була укомплектована команда висококваліфікованими спеціалістами з числа мобілізованих військовослужбовців: інженерів, конструкторів, програмістів та фахівців у сфері безпілотних систем.
Сьогодні результати цієї ініціативи вимірюються не лише створеними технологіями, а й тисячами знищених російських безпілотників. Станом на початок липня 9 406 ворожих літальних апаратів не досягли своїх цілей.
Проєкт «Небо Одеси» складається з двох взаємопов’язаних продуктів — «Феміда» та «Слобода».
«Феміда» — це сімейство ударних і зенітних безпілотних систем різних модифікацій, призначених для ураження повітряних і наземних цілей.
Модульна конструкція дозволяє швидко змінювати окремі елементи та адаптувати систему до нових типів загроз, засобів радіоелектронної боротьби й тактики противника.
Використання доступних матеріалів дає можливість прискорити виготовлення та зменшити вартість окремого виробу.
«Слобода» — універсальний мобільний комплекс управління дронами-перехоплювачами.
Він інтегрований у загальну систему протиповітряної оборони та забезпечує взаємодію операторів із підрозділами, які контролюють повітряний простір.
Мобільність комплексу дозволяє екіпажам швидко змінювати район виконання завдань і розширювати можливості застосування дронів-перехоплювачів.
Детальніше про те, як створювався та функціонує проєкт «Небо Одеси» дивіться у відео:


