В селі Дельжилер (Дмитрівка) Татарбунарського району в пам'ять про жертв голодомору 1946-1947 та репресій встановлено меморіал. На освячення та відкриття пам'ятники зібралися переважно люди старшого віку, хоча була й молодь, яка з розповіді батьків, бабусь та дідусів знає про страшну і трагічну сторінку в історії українського народу — голодомор. 

Після молитви за убієнних голодом та освячення монументу до присутніх звернувся уродженець цього села — депутат Одеської обласної ради Трифон Антон, який подякував сільському голові Станімаку Івану Афанасійовичу та місцевому активісту Стоянову Василю Івановичу за зусилля, які доклали ці люди, щоб ідея встановлення цього монументу втілилася у життя.

У свою чергу, ці чоловіки подякували односельцям за підтримку та всебічну допомогу та зазначили, що ми не маємо морального права забути тих, кого сталінський тоталітарний режим прирік на голодну смерть.

Присутні вшанували загиблих та поклали до пам`ятника  квіти та запалені свічки. Встановлений біля сільського цвинтаря меморіал нагадуватиме про невинно убієнних, пам`ять про яких передаватиметься з покоління в покоління.