Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

Музикант Alex Kozar (Олексій Козарев) пише пісні, які потрапляють у саме серце. Вчора, 8 травня, співак презентував нову пісню «Immigrant song», яка до болю знайома кожному українцю. Про творчий шлях талановитого бессарабця та його новий витвір розповість Бессарабія.UA.

Олексій завжди досягав успіхів у всьому, за що брався. Закінчивши з медаллю Болградську гімназію імені Г.С. Раковського, 17-річний хлопець поїхав завойовувати столицю. Там він вступив до Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, де й познайомився з Іво Бобулом, який в той час там викладав.

Перше публічне визнання таланту юного Олексія було одразу після школи – він став переможцем шоу «Караоке на майдані». Тоді ж 17-річний юнак почав потроху писати пісні, записуючи свої наробітки на диктофон. Зокрема, то були ліричні вірші молодого серця. Одна з тих, перших, пісень у майбутньому все ж таки була видана – це пісня «В німому фільмі».

Закінчивши магістратуру з червоним дипломом, вже впевнений у собі музикант збирає власний cover-гурт «Family», який проіснував сім років – аж до початку повномасштабного вторгнення.

У 2021 році Alex Kozar взяв участь у шоу «Голос Болгарії». На жаль, перемогу йому здобути не вдалося, але він набув безцінний досвід та знайшов товаришів-однодумців, які закохані у музику так, як і він сам.

«Кожен фініш – це, по суті, старт…», — саме так прокоментував музикант завершення своєї участі у «Голосі».

Це був листопад 2021 року, тоді ще майбутнє здавалося щасливим та безхмарним, … а через декілька місяців розпочалася війна.

Війна, яка принесла із собою сум, страх та смерть, підштовхнула музиканта знову взятися «за перо». Пісні, які він практично не писав ще з перших курсів, так і полилися з нього. В них виконавець розповідає  усьому світу те, що відчуває кожен українець, показує бажання підтримати тих, хто втратив свій дім, і висловлює подяку українським героям, які кожного з нас захищають від ворога.

З 2015 року, окрім роботи у гурті, Олексій працював солістом в оркестрі ДСНС України та разом з музикантами їздив по військових частинах країни. З початком війни концерти оркестру стали островом надії та подихом свіжого повітря для військових. Співак з оркестром навіть відвідували Ізюм майже одразу після деокупації.

Завтра, 10 травня, оркестр ДСНС знову відправиться у турне до військових частин, аби підтримати бойовий дух наших мужніх військових та рятувальників, яких у народі назвали Герої без зброї.

Окрім роботи в оркестрі, співак  бере активну участь у благодійних концертах. Так, у листопаді минулого року разом з українськими зірками Alex Kozar виступав на концерті у столиці Фінляндії Гельсінкі, де спільно з United 24 були зібрані кошти на підтримку України. А взимку цього року взяв участь у благодійному концерті у Прилуках, хедлайнером якого була легендарна українська співачка Ніна Матвієнко.

Також Алекс став виконавцем найдовшої пісні «Ukrainian Pie», яка була презентована у США на підтримку України.

Ukrainian Pie» (Український пиріг) – це нова версія суперхіта американського фолк-рок виконавця Дона Макліна «American Pie» (Американський пиріг), який побачив світ у 1967 році. Композиція триває дев’ять хвилин. Хел Поллак принципово шукав для виконання своєї композиції співака з України. Його вибір впав на талановитого Олексія. У мережі ТікТок композиція набрала понад півтора мільярда переглядів.

«Перемога сама у двері не постукає. Моя зброя – мій голос. І ми будемо робити усе, що в наших силах, аби наблизити її», — стверджує співак.

Незважаючи на волонтерські концерти та роботу в оркестрі, Олексій продовжує розвиватися як професійний музикант – його пісні лунають на радіо, від його кліпів течуть сльози, а слова чіпляють душу до мурашок.

Остання його робота – Immigrant song – без сумніву стане українським хітом, адже стосується кожного. Слова цієї пісні, присвячені сестрі співака, яка вже багато років живе за кордоном, були написані ще до війни. Однак з початку повномасштабного вторгнення пісня набула зовсім іншого змісту – стала близькою не лише для однієї людини, а для усієї нації.

«Це біль і ностальгія кожного українця і кожної українки. Стосується всіх, хто покинув свій дім і мріє колись повернутися додому…», — розповів Alex.

Текст пісні до офіційного виходу декілька разів перероблявся. Коли остаточний варіант був готовий, Алекс запропонував Іво Бобулу виконати її в дуеті. Прослухавши пісню, метр української музики відразу дав згоду, сказавши: «У цій пісні є зерно, вона буде жити навіть сама по собі, бо стосується кожного і кожної…».

Чому саме в дуеті вона повинна була вийти?! Бо це діалог між сином і батьком. Два покоління, які переживають один біль…

«Це наша надія на Перемогу і повернення українців додому… Це наша вдячність і пам’ять про «Героїв, що заплатили за наше щастя на Землі…», — розповів Алекс.

Наразі вокаліст готує до випуску свій перший сольний альбом, який отримав назву «24.02». Усі пісні вражають своєю щирістю та викликають непідробні почуття. Адже 24.02 ми усі стали єдині – у нас одна душа, один біль і одне бажання на всіх. Віримо в наближення Перемоги, а талановитому співаку бажаємо творчих успіхів. Нехай муза ніколи його не покидає, і він ще довго буде надихати нас усіх своїми піснями.