В Татарбунарах, у парку Пам’яті, встановлено пам’ятний хрест на честь загиблих захисників України. Ідея його встановлення виникла минулоріч у членів громадської організації «Варта Татарбунарщини», до складу якої увійшли учасники бойових дій в зоні АТО та капелани. Саме вони звернулися до міської ради з пропозицією встановити в місті монумент побратимам, які загинули на Сході, захищаючи країну.

Атовці запропонували оголосити конкурс на виготовлення пам'ятника за ескізом, розробленим місцевим художником Володимиром Горбатюком. За попередніми підрахунками влади, виготовлення та встановлення цього пам’ятника обійшлося б в 200 тисяч гривень, яких в бюджеті на той момент не виявилося.

Хлопці відмовилися від наміру шукати допомоги у влади та  вирішили не використовувати жодної копійки з бюджету. Згодом представники політичної партії «Національній корпус», які на той час вже встановили пам'ятники захисникам України в декількох містах, безкоштовно запропонували такий же монумент ініціаторам з Татарбунар. Члени ГО «Варта Татарбунарщини» довго не думали та погодилися прийняти в дар козацький кам’яний хрест.

Встановити цей пам'ятник і облаштувати навколо нього територію хлопці вирішили самостійно. Від міської влади вони отримали тільки дозвіл й узгогоджене місця розміщення. Своїми руками чоловіки закладали фундамент, готували майданчик для монумента і виклали тротуарну плитку навколо нього.

Слід зазначити, що всі витрати атовці готові були взяти на себе. Але коли місцевий підприємець Роман Мукієнко, який є власником одного з будівельних магазинів, дізнався, для яких цілей вони купують товар, то не взяв жодної гривні. Також він надав техніку необхідну для транспортування матеріалів і встановлення хреста.

8 травня, в День пам'яті і примирення, відбулося відкриття та освячення цього пам'ятного знаку. Учасники бойових дій на сході України, волонтери, громадські активісти, батьки загиблих героїв, представники «Нацкорпусу», дорослі й маленькі жителі міста зібралися в парку Пам'яті, аби взяти участь у заході й вшанувати захисників Батьківщини, які віддали за неї найцінніше – життя. До місцевих мешканців приєдналися однодумці з Одеси та Сарати.

Валентин Плита, керівник ГО «Варта Татарбунарщіни», подякував усім побратимам за активну участь у встановленні пам'ятного хреста та облаштуванні території навколо нього, «Нацкорпусу», який надав цей пам'ятний знак, а також підприємцю, що організував посильну допомогу у вигляді будівельних матеріалів.

З Сарати для освячення пам'ятника приїхав протоієрей Владислав Шіман, настоятель Свято-Покровського храму, прихід якого за рішенням громади нещодавно перейшов до Православної Церкви України. Священик освятив меморіал, благословив присутніх, згадав загиблих та зізнався, що переживає в цю відповідальну хвилину особливе хвилювання.

Капелан Віталій Мукієнко звершив молитву за воїнів, які зараз знаходяться на передовій, за тих, хто втратив у цій війні своїх близьких, а також за мир в Україні та її процвітання.

Також до присутніх звернулися активісти, волонтери, воїни АТО і батько загиблого захисника. Всі вони подякували українським воїнам за мирне небо, і акцентували увагу на тому, як важливо пам'ятати героїв, жити гідно їх пам'яті і робити все можливе задля процвітання України.

Татарбунарці дуже радіють з того, що в місті нарешті з'явився меморіал на честь героїв, які загинули за Україну, куди можна прийти, щоб покласти квіти і вклонитися патріотам.