З давніх-давен батько вважався головою сім’ї. Прийняття найважливіших рішень в родині завжди лягали на його плечі. Тато мав найбільший авторитет. Ніхто раніше від нього не сідав до столу і не починав їсти. Саме батько промовляв молитву та першим брав ложку до рук, а потім і вся родина. І місце за столом у нього було найпочесніше – на покуті. Тож не дивно, що батько завжди мав бути взірцем для своїх дітей. Тож і не дивно, що 18 травня 2019 року Президентом України підписано Указ про встановлення Дня батька, який відзначається в третю неділю червня.

Напередодні цього дня на літній  бібліомайданчик Татарбунарських районних бібліотек завітали дітлахи. На майданчику звучав поетичний струмочок «Всім справжнім татам присвячується», де юні читачі декламували вірші, пригадували цікаві історії, а також переглядали книжкову виставку «Роль батька в житі літературних героїв». Скільки теплих, гарних, лагідних і щирих слів линули від дітей татусям, бо вони дали їм життя, є справжньою опорою і захистом родини.  Потім бібліотекарі запропонували створити подарунок таткам власноруч, намалювати їхній портрет «Мій татусь найкращий». Тут фантазії не було меж, кожна дитина малювала тата або ж дідуся (бо він є татом матусі) таким, яким собі уявляли, писали побажання.

З татом новий день встає, і починається родина, та за усю сім’ю турбота, із татом в домі спокій є. І впевненість в прийдешнім дні, бо тато за усіх нас дбає, і лихо дім наш обминає…