Є у світі професія, без якої людству не обійтися. Медичні працівники потрібні завжди і скрізь, при будь-яких обставинах: чи то війна, чи то мирний час. Це звичайні люди, які мають згідно з Конституцією України такі самі права, як і решта громадян країни. День медичного працівника офіційно встановлений  Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року, який відзначається щорічно, у третю неділю червня. Про це повідомляє Морська охорона, передає Бессарабія.UA.

Нинішній день є винятковим, адже ми не тільки святкуємо, а й вшановуємо пам’ять. День медичного працівника у 2022 році особливий, оскільки ми вшановуємо лікарів, які з 24 лютого, незважаючи ні на що, не покинули своєї справи та залишилися вірними клятві Гіппократа, лікуючи всіх хворих та поранених через повномасштабний напад росії на Україну.

Сьогодні у Навчальному центрі Морської охорони одне з нагальних питань — це підготовка мобілізованого персоналу, моряків-прикордонників, опановування ними базовими навичками тактичної медицини для порятунку життя за бойових умов.

Ірина, не зважаючи на свій соціально-гуманітарний фах та викладання технічних наук, із задоволенням пройшла чотириденний курс навчання «Інструкторів-мультиплікаторів з тактичної медицини» в Національній академії ДПСУ.

«Лікарі рятують життя цілодобово. Після хвилі пацієнтів, яким треба терміново надати допомогу, вони засинають на робочому місті. Під час війни цивільні лікарі опановують військову медицину. Медики працюють у містах і селах, де тривають бойові дії, в окупації та під обстрілами. Страждання і біль лікарям доводиться бачити щодня. Однак жорстокість війни росії проти України вражає навіть їх», — розповідає Ірина Василівна, не приховуючи сліз на очах.

Морська фахівчиня не тільки продовжує нарощувати та удосконалювати навички та вміння з тактичної медицини, евакуаційної допомоги, дій під вогнем та загрозою життя, а вже й сама передає набуті знання, своїм побратимам та посестрам, які пліч-о-пліч стоять на охороні морських рубежів нашої вільної країни.

Вклад медиків у нашу перемогу неоціненний. Ви — надійний тил. Ви — янголи-охоронці життя на передовій. Ви — наша міць та стійкість. Успіхів вам у професійній діяльності, низький уклін за вашу самовіддану працю!