У Ізмаїльському державному гуманітарному університеті  відзначили День вишиванки – свято, якому вже більше 10 років і яке пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня. Уперше День вишиванки відзначили в 2006 р. у Чернівецькому державному університеті. Мета свята полягає в тому, аби українці, змінивши або доповнивши звичайний одяг національною вишиванкою, краще відчували свою ідентичність. День вишиванки відзначають у кожен третій четвер травня. Цьогоріч свято відбулося 16 травня.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає незапам’ятних часів. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях у період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Один славетний арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків (датування знахідок VI ст.), дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII–XIX ст.

День вишиванки – відносно нове народне свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. День української вишиванки не прив’язаний до жодної політичної чи релігійної течії. Свято національного костюму спрямоване тільки на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.

16 травня студенти, викладачі та співробітники ІДГУ, до яких долучилися й інші навчальні заклади Ізмаїла (ліцеїсти військово-морського ліцею,  студенти Дунайського факультету морського та річкового транспорту ДУІТ) зібралися гомінкою юрбою біля головного корпусу, щоб відсвяткувати врочисту подію. Кульмінацією свята став справжній танцювальний флешмоб, підготовлений найчарівнішими студентками та вольовими студентами ізмаїльських навчальних закладів.

Розмаїття вишитих сорочок, національних віночків і прикрас у День вишиванки сприяло відчуттю причетності ізмаїльських студентів та викладачів до загальної ідеї єдності українців.

Ми ще раз переконалися, що вишиванка – це не просто сорочка, а вишивка – не лише спосіб декорування та прикрашання одягу. Українські вишиванки вирізняються глибинним символізмом, що своїм корінням сягає тисячолітньої давнини.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь – зв’язок, що не переривається віками.