Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

Євробачення-2023

У 2022 році Україна здобула перемогу на масштабному пісенному конкурсі Євробачення. Відповідно даний конкурс повинен був відбутися у 2023 році саме в нашій країні. Але було прийнято рішення змінити місце в цілях безпеки, оскільки в Україні йде розв’язана рф війна.

Про це повідомляється на сайті EBU, передає Уніан.

«Ми надзвичайно вдячні, що BBC погодилася провести конкурс пісні Євробачення у Великобританії у 2023 році», — сказав Мартін Остердаль, виконавчий директор конкурсу.

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький додав, що наступного року конкурс пісні буде не в Україні, а на підтримку України.

«Ми вдячні нашим партнерам BBC за солідарність з нами. Я впевнений, що разом ми зможемо додати цій події український дух і ще раз об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей миру, підтримки, прославлення різноманітності й таланту», — сказав він.

Відзначається, що Україна, як країна-переможець Євробачення-2022, автоматично вийде в гранд-фінал майбутнього конкурсу.

Нагадаємо, у 2022 році на Євробаченні здобула перемогу українська група Kalush Orchestra. Попри те, що, згідно з правилами, приймати наступний пісенний конкурс повинна Україна, це право передали Великобританії.

Це пов’язано з тим, що мирні міста України перебувають під постійними обстрілами з боку росії, тому неможливо гарантувати безпеку учасникам і глядачам.