злочинне угрупування

Правопорушники жили за рахунок того, що викрадали з торговельних закладів. У процесуальному порядку правоохоронці затримали лідера ОЗГ та чотирьох його спільників. Вони підозрюються у скоєнні щонайменше шести майнових злочинів та спричиненні більше півтора мільйона збитків потерпілим, у чому їм вже оголосили підозру. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Національну поліцію України.

Оперативники Управління карного розшуку поліції регіону встановили, що спланував та організував угруповання для вчинення систематичних крадіжок з проникненням до офісних і службових приміщень на території Одеси та Одеської області 43-річний одесит, судимий за злочини майнового характеру, але відпущений судом на іспитовий термін. У свої помічники чоловік залучив 36-річну родичку та кількох знайомих чоловіків віком від 18-ти до 44-х років, що мають за плечима по кілька судимостей за тяжкі злочини.

Кожна залучена особа була наділена певними обов’язками, за виконання яких отримувала частку з загальної кількості викраденого. Для конспірації спільники їздили на «справу», щоразу залучаючи різні транспортні засоби, виключно вночі і після ретельного вивчення графіку роботи підприємства.

В ході документування злочинної діяльності учасників організованої злочинної групи правоохоронці встановили їхню причетність до крадіжок з двох офісних приміщень в Одесі, трьох крамниць в обласному центрі, Великому Дальнику та Доброславі й обміннику на околиці Одеси.

З приміщень спільники винесли сейфи, гроші, банківські та паливні карти, оргтехніку, продукцію, а також печатки, документи та інше майно, яке матеріальної цінності для них не представляло. Збитки, завдані потерпілим, загалом склали більше 1,5 мільйона у гривневому еквіваленті.

В ході санкціонованих заходів поліцейські вилучили у правопорушників частину викраденого, знаряддя вчинення злочинів, а також зброю.

На теперішній час в процесуальному порядку затримані організатор злочинного угруповання та четверо його співучасників. Фігурантам слідчі оголосили підозру за ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України. Йдеться про організацію таємного викрадення чужого майна, поєднаного з проникненням у приміщення, вчиненого повторно, організованою групою, в особливо великих розмірах, що завдало значної шкоди потерпілим.

Такі дії караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нині вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідство триває. Проводять його співробітники Слідчого управління ГУНП в Одеській області за оперативним супроводом працівників Управління карного розшуку та під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.