Слідчі СУ ГУНП в Одеській області за процесуальним керівництвом прокурорів Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно 6 учасників злочинного угруповання за фактом шахрайства з грошовими рахунками вкладників банків. Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної прокуратури, передає Бессарабія.UA.

Зазначені особи обвинувачуються у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190, ч.ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що мешканець Дніпра організував «Call–centre» та разом зі спільниками (адміністраторами, коучерами, бухгалтером та службою охорони) здійснював підбір персоналу, проводив спеціальні психологічні тренінги та навчання, прописував та опрацьовував сценарій «шахрайських схем».

В орендованому угрупованням приміщенні було створено та обладнано окремі структурні підрозділи злочинної організації – «служба безпеки», «адміністрація», а також «відділ холодників», «відділ клоузерів» та «кредитний відділ», які мали окремі приміщення, з необхідними меблями, комп’ютерним та технічним обладнанням, з доступом до мережі Інтернет, на якому встановлено необхідні для ведення «бізнесу» комп’ютерні програми та SIP-телефонія.

Учасники «Call–centre», так звані «холодники» та «клоузери», після їх навчання та чіткого інструктажу, діючи за легендою, як працівники банківських установ, а іноді працівники правоохоронних органів, та використовуючи клієнтські бази даних та психологічні методи впливу, отримували від клієнтів банків персональні відомості для проведення розрахункових операцій, реквізити рахунків, коди – CVV.

За допомогою отриманої інформації спільники безперешкодно здійснювали перерахування коштів потерпілих на електронні гаманці та на рахунки підконтрольних осіб.

«Шахрайський бізнес», як встановлено правоохоронцями, не обмежувався територією України, потерпілими від протиправних дій самозваних колекторів ставали також громадяни сусідніх держав.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.