29 червня 2020 року на співробітників національного природного парку «Тузлівські лимани» під час виконання службових обов’язків було здійснено черговий напад. Керівник Парку Ірина Вихристюк спільно з начальником науково-дослідного відділу Іваном Русєвим та начальником відділу державної охорони Віталієм Дімовим проводили обстеження лісового урочища «Лебедівка» під час рекреаційного сезону та з метою визначення ділянки під розміщення літнього наметового табору  ГО «Одеський контроль». 

Родина Саченків, яка наразі без жодних дозвільних документів здійснює підприємницьку діяльність на території лісу, спільно з представниками охоронного агентства «Транс-варта» не лише перешкоджали роботі працівників нацпарку, а зухвало напали на них та нанесли тілесні ушкодження.

За даним фактом співробітники Парку написали до поліції заяву про злочин. Відзначимо, що начальник відділу охорони та керівник Парку прирівнюються до правоохоронців.

Слід зауважити, що це не перший напад Саченків на працівників нацпарку.

У чому ж суть конфлікту? Лісове урочище «Лебедівка», згідно з Указом Президента про створення НПП «Тузлівські лимани» від 01.01.2010 року, включено до території Парку, який повинен забезпечити її охорону. Первинним користувачем лісового урочища є ДП «Сараталіс», з яким ще у 2008 році Саченко Сергій підписав договір оренди 1 га лісу за символічну платню — 1 гривню на рік. Родина Саченків поступово розширювала «свої» межі, захоплюючи гектар за гектаром. На самозахопленій ділянці ця сім’я незаконно здійснює підприємницьку діяльність – облаштувала кемпінг «Мест нет», де ви можете розбити свій намет, сплативши  родині за кожен день перебування в лісі. Підприємці пропонують відпочивальникам купити дрова, які вони зрубали тут же без будь-якого дозволу і підстав. За сплачені послуги вам ніхто не дасть чек і так само не сплатить жодної копійки податку.

Наразі для ведення прибуткового сімейного бізнесу Саченки узурпували близько 30 га лісу. На захопленій ділянці встановлено шлагбаум та заборонений прохід та спуск до моря «сторонніх осіб», зокрема і працівників Парку. Нераціональне використання цієї ділянки (рекреаційне перенавантаження) призвело до того, що вона перебуває у п’ятій — останній стадії дигресії і потребує негайного відновлення.

І хоча термін дії договору оренди Саченками 1 га лісу давно сплив, є рішення суду та припис Державної екологічної інспекції щодо звільнення даної ділянки до 10.06.2020 року, підприємлива родина не планує полишати ліс, який є національним надбанням, а вважає його своєю власністю та нещадно експлуатує.

Чисельні заяви до поліції щодо самозахоплення родиною Саченків чималої ділянки лісу та перешкоджання працівникам Парку виконувати свої посадові обов’язки залишаються поза увагою. Оскільки природозахисники впевнені у тому, що Татарбунарська поліція не проводить належним чином розслідування та не притягує до відповідальності порушників законодавства, сьогодні, 30 червня, вони провели під стінами обласної прокуратури прес-конферненцію. Працівники Парку та активісти, які прийшли на їх підтримку, вимагали неупередженого розслідування та притягнення порушників до відповідальності. Після прес-конференції керівник Парку Ірина Вихристюк та екс-директор Іван Русєв у супроводі адвоката пішли спілкуватися з обласним прокуром, а потім на зустріч з ними чекає голова Одеської ОДА.

Народна депутатка Соломія Бобровська, яка напередодні нападу відвідала нацпарк «Тузлівські лимани» та спілкувалася з його керівництвом, обурена бездіяльністю поліції й обіцяла пильно слідкувати за ходом розслідування данного нападу: «Беру цю справу на контроль. І до костомах виколупаю мізки правоохоронним органам, які закривають очі на такі речі. Непокаране зло множиться в геометричній прогресії».