врчи суд

Слідчі СУ ГУНП в Одеській області за процесуальним керівництвом прокурорів Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох заступників керівника одного з медичних комунальних підприємств Одеської обласної ради. Про це повідомляє Бессарабія.UA за посиланням на пресслужбу Одеської обласної прокуратури.

Посадовцям інкриміновано скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України за фактом розтрати бюджетних коштів, виділених на боротьбу з коронавірусною хворобою.

Як встановило слідство, один із заступників, виконуючи обов’язки керівника медзакладу, у квітні 2021 року, без проведення тендеру, уклав угоду з постачальником про закупівлю для медиків респіраторних масок для захисту дихальних шляхів за ціною завищеною на понад 80%. Переплата на закупівлі склала понад 2 млн гривень.

Інший заступник, виконуючи обов’язки керівника медичного підприємства, у червні 2021 року, за тією ж схемою, без проведення тендеру, уклав угоду з постачальником про закупівлю для медиків засобів індивідуального захисту – оглядових рукавичок за ціною завищеною більш ніж у 2,5 раза. Переплата на закупівлі склала понад 1,5 млн гривень.

Діями посадових осіб державному бюджету спричинено матеріальні збитки в особливо великих розмірах.

За клопотаннями правоохоронців обвинувачені відсторонені судом від займаних посад та чекають на кримінальний процес.

Протиправні дії, передбачені ч. 5 ст. 191 КК України, караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.