Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

посвідчення водія ЄС

ЄС вкотре демонструє свою підтримку народові України. Цього разу йдеться про нові правила, які розширюють можливості користуватися українськими посвідченнями водія у країнах Євросоюзу. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу Головного управління Нацполіції в Одеській області.

Новий Регламент встановлює спеціальні правила щодо протермінованих, втрачених або викрадених українських посвідчень водія.

Відтепер у ЄС можливо:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом усього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії, що є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки;
  • отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів, достатньо проведення перевірки дійсності отриманого в Україні права на керування, а також перевірки відповідності стандартам фізичної та психічної придатності до керування.

Ці зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом у країнах ЄС.

Новий Регламент передбачає для компетентних органів країн ЄС можливість перевірки чинності українського посвідчення водія за допомогою порталу «Дія» та онлайн-сервісу перевірки документів на сайті Головного сервісного центру МВС, який також має англомовну версію.

Нові правила запропоновано Європейською Комісією 21 червня, ухвалено Парламентом минулого тижня та Радою ЄС 18 липня. Вони набувають чинності через п’ять днів після публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Отримати консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.