мидии

Потерпілий, чоловік 1993 р.н., 16.06.2022р. вживав самостійно приготовані спагеті з додаванням консервованих мідій у томатному соусі, після додавання мідій повторна термічна обробка страви не проводилась. Зазначені консерви були привезені йому з Іспанії три роки назад. Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України, передає Бессарабія.UA.

Після вживання їжі через декілька годин з’явилися болі в животі, пронос, блювота, слабкість, пізніше приєдналися сухість в роті, двоїння в очах, каламутність зору.

У зв’язку з погіршенням стану здоров’я 20.06.2022р. чоловік самостійно звернувся до КНП «Одеська міська клінічна інфекційна лікарня», де йому було поставлено діагноз — ботулізм, стан важкий. Необхідне симптоматичне лікування надано вчасно. Окрім того, введено протиботулічну сироватку. Хворий продовжує лікування.

Ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Влітку, коли температура повітря підвищується, варто бути уважними до умов зберігання та приготування їжі.

Щоб уберегтися від ботулізму, варто уникати споживання продуктів домашнього виробництва, особливо, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання або транспортування:

  • в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
  • м’ясних та грибних консервів;
  • овочевих консервів домашнього виробництва.

Симптоми ботулізму:

  • порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.

Симптоми ботулізму найчастіше з’являються поступово, без різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. Надалі з’являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» в горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі.

Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

За найменшої підозри на ботулізм негайно зверніться до лікаря. Тільки кваліфікована допомога в умовах стаціонару з введенням протиботулінічної сироватки врятує вам життя