Галина мандажи

Про свій важкий діагноз – менінгіома – медичний працівник з більш ніж 40-річним стажем дізналась нещодавно, 27 лютого. Щоб зупинити процес росту пухлини та врятувати життя жінки, її родині потрібна велика сума коштів. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Галину Іванівну Мандажи у місті та поза його межами знають багато людей. Адже жінка почала працювати у медичній сфері ще у 1980 році. Вона піклувалась про пацієнтів у Центральній районній лікарні, майже рік працювала у бригаді, яка займалась виїздом до хворих на коронавірус на початку епідемії. А тепер завжди весела та усміхнена жінка працює у приймальному відділенні Ізмаїльского перинатального центра.

На початку цього року в жінки раптово погіршилось самопочуття, що викликало занепокоєність рідних. Довелось звернутись до лікарів.

«Я давно потерпаю від гіпертонії, тож спочатку все списували на цю хворобу, і лікували від неї. Однак потім раптово дуже погіршився зір, оніміло обличчя і виник гострий періодичний біль в оці. Мене відправили на МРТ, де вже змогли виявити пухлину» – розповіла в розмові з журналістом Бессарабія.UA пані Галина.

Додаткові аналізи та обстеження дали невтішний результат – пухлина (менінгіома) розміром близько трьох сантиметрів розташована у дуже незручному для операції місці. Тож за висновками спеціалістів Інституту нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова (м. Київ) повністю видалити пухлину неможливо через ризики для життя. Теж саме підтвердили і спеціалісти Одеської обласної клінічної лікарні відділення нейрохірургії.

«Як пояснили лікарі, мені можна видалити лише частину пухлини. Видалені зразки відправлять на спеціальні аналізи. І вже на основі отриманих результатів мені зможуть підібрати той тип радіохірургії та медикаментозної терапії, які повинні зупини ріст пухлини. Лише таким чином я зможу жити далі…» – розповіла Галина Мандажи.

Такі новини, як правило, спочатку приголомшують, та навіть подекуди змушують руки опуститись. Однак родина пані Галини не з таких, та й сама жінка настроєна рішуче.

«В мене є діти та онуки, мої рідні та друзі. Я їм потрібна. Так, ми витратили на обстеження та поїздки і час, і гроші. А лікування при самому грубому підрахунку сягає майже 200 000 тисяч гривень. Однак я вірю у краще. Наразі я приймаю купу ліків, продовжую ходити на роботу, чекаю на народження ще онуків – і вірю, що мені допоможуть подолати страшну хворобу!» – впевнена пані Галина.

Також жінка розповіла, що завдяки своїй знайомій українці, яка допомогла волонтерам у  Польщі, Галина Іванівна змогла відправити усі отримані документи до цієї країни, щоб отримати консультацію ще й закордонних лікарів.

«В них є програми, де оплата за операцію та лікування може бути лише наполовину чи навіть менше. Однак вони повинні бачити перед собою не лише медичні документи, переведені з української мови на польську (чим ми вже займаємось), а й мене саму – тобто мені потрібно їхати у Польщу. Я дізналась про це якраз перед розмовою з вами. Скільки коштуватиме дорога – поки остаточну суму не знаю, ще й самопочуття також підводить. Однак дуже сподіваюсь, що мені допоможуть люди, і я зможу потрапити туди» – говорить Галина Іванівна.

Варто звернути увагу на наступне: якщо Галині Мандажи вдасться зібрати гроші на поїздку до Польщі, то і сума коштів, яку потрібно буде сплатити за операцію в цілому, буде значно меншою. Однак все одно допомога пані Галині від небайдужих людей дуже потрібна.

Наостанок бесіди жінка зазначила, що часу в неї, на жаль, не так вже й багато.

«Мені лікарі так і сказали – не затягуйте, кожен день важливий. Я це розумію, та де ж взяти такі великі кошти? Ще й у час, коли всім нелегко…» – зауважила пані Галина.

Нагадаємо, що врятувати життя Галині Іванівни може лише складна операція на голові. Тому Бессарабия.UA звертається до всіх небайдужих з проханням долучитись до збору коштів та подарувати шанс на життя Галині Іванівни. Адже вдома на неї чекають рідні люди, друзі, діти та онуки, яким дуже потрібна поруч любляча Галина Іванівна.

Кошти можна надсилати на картку Ощадбанку

4790 7299 1415 7433 Мандажи Галина Іванівна.