Сьогодні, 6 лютого, близько 7:00 до Єдиної диспетчерської Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надійшов виклик із села Лиманське – 34-річна жінка почала передчасно народжувати вдома. Бригада одразу вирушила на виклик за адресою. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Повідомляється, що дорога до населеного пункту, де проживає породілля, була важка та довга, а пологи у жінки – стрімкі. Тож коли медики, нарешті, змогли дістатись потрібної адреси, перейми у жінки дуже посилились і фельдшер Марія Іванівна Ботін прийняла рішення приймати пологи вдома. Їй допомагала медична сестра Оксана Володимирівна Стоянова.

Незважаючи на обставини, медики діяли за протоколом. Новонароджена дівчинка виявилась здоровою, пуповина була відсічена та оброблена фельдшером. Після стабілізації стану породіллі та малечі, обох госпіталізували до Ізмаїльського пологового будинку.

Наостанок нагадаємо майбутнім батькам: намагайтеся зробити все можливе, щоб пологи відбулися у стаціонарі, під наглядом профільних спеціалістів. Незважаючи на те, що автівки екстреної швидкої медичної допомоги обладнані всім необхідним, а медики мають відповідні навички, пологи вдома або у дорозі – це великий ризик для мами та малюка. Тож найкраще – протягом всієї вагітності спостерігатися у лікаря акушера-гінеколога і завчасно звернутися до пологового.