Охматдит

Маленьку Алісу та її маму засипало уламками, коли в дитячу кімнату їх квартири влучила ворожа ракета. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Охматдит.

Родина постраждала під час обстрілу російськими снарядами житлового кварталу звільненого Херсона: дитина отримала чисельні поранення обличчя та кінцівок, а її мама перелом ребер та лопатки. Батько зміг витягнути своїх рідних з-під завалів і передати швидкій. Декілька днів Алісу рятували в Херсоні, а після перевели в НДСЛ «Охматдит».

Дитину доставили у лікарню в тяжкому стані та констатували обширну політравму: проникаюче поранення лівого ока та орбіти, внаслідок якого вона втратила зір на одне око, поранення вуха, множинні ураження всього тіла. У першій день поступлення в Охматдит дівчинка зустріла свій день народження — їй виповнилось 6 років.

Мама дівчинки спочатку лікувалась у Херсоні, однак ворожа ракета знову її знайшла – біля лікарні, де перебувала Юлія, розірвався російський снаряд. Жінка евакуювалася до Києва та продовжила лікування в Охматдит разом з донькою.

Лікарі Охматдиту змогли зберегти око дівчинки як орган, але повернути його функції було неможливо – ліве око більше не бачить.

Загалом під час лікування дитини лікарі провели 7 хірургічних втручань. За здоров’я дитини боролася ціла команда спеціалістів: мікрохірурги, ортопеди, офтальмологи, отоларингологи, щелепно-лицьові хірурги, анестезіологи, психологи, неврологи, педіатри, нейрохірурги, реабілітологи, діагности, спеціалісти відділення Emergency.

Стан дівчинки вдалось стабілізувати, однак лікування ще деякий час триватиме. Зараз дівчинка працює з психологом та вихователями лікарні.

Попри усі жахи війни та важкі травми, які пережила маленька Аліса, вона не забуває радіти життю та насолоджуватися дитинством. Як тільки лікарі дозволили їй вийти з лікарні, батьки влаштували для неї свято на честь дня народження, яке вона не змогла відсвяткувати разом з батьками через трагедію.