вететинарна служба

Разом з лікарнями, що спеціалізуються на лікуванні тварин, під процес реорганізації підпадає і низка міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби, що працюють на території області. Робиться це за дорученням Кабінету Міністрів України з метою економії бюджетних коштів в умовах воєнного стану. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на Головне управління Держспоживслужби в Одеській області.

До початку 2023 року на Одещині у складі Держпродспоживслужби функціонувало 29 районних державних лікарень ветеринарної медицини та чотири міжрайонних і одна регіональна державна лабораторія. Після реорганізації, враховуючи адміністративно-територіальний устрій регіону, їх об’єднають у шість районних державних лікарень – Болградську, Ізмаїльську, Білгород-Дністровську, Березівську, Подільську та Роздільнянську, а до Одеської обласної приєднають Біляївську, Лиманську, Овідіопольську, Чорноморську міську та міську лікарню м. Южне.

Чотири міжрайонні лабораторії (Балтська, Ізмаїльська, Лиманська та Татарбунарська) реорганізують шляхом приєднання до Одеської регіональної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Вже передбачено, що заходи з профілактики, діагностики, імунізації та лікування хвороб тварин забезпечуватимуться через дільничні лікарні відповідної районної державної лікарні ветеринарної медицини, або безпосередньо через районні державні лікарні. Лабораторні дослідження (випробування) здійснюватимуться Одеською регіональною лабораторією Держпродспоживслужби України.

Варто зауважити, що нещодавно з приводу цього процесу в офісі Головного управління відбувся семінар-нарада. Зокрема, мова на ній йшла про збереженні кадрового потенціалу фахівців у галузі ветеринарної медицини. Адже завдяки професіоналам Держпродспоживслужби на Одещині на належному рівні підтримується ветеринарно-санітарне та епізоотичне благополуччя, контрольована ситуація щодо небезпечних хвороб сільськогосподарських і свійських тварин. А своєчасне виконання ними ветеринарних і зоотехнічних вимог утримання тварин дозволяє українцям отримувати високоякісну харчову продукцію. Також присутніми була відзначене вчасне проведення всіх протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на території Одеської області. Результати роботи фахівців говорять самі за себе: протягом 2022 року на Одещині не допущено виникнення транскордонних захворювань (африканська чума свиней (АЧС), грип птиці), а також сибірки. Значно покращилася ситуація із захворюванням тварин на сказ – майже втричі скоротилася кількість випадків (15 – у 2022 році проти 44 – у 2021 році). Спеціалістами було забезпечено проведення моніторингових досліджень на АЧС (позитивних реакцій не було), а також у повному обсязі виконано комплекс профілактичних заходів (щеплень) проти сказу (собак та котів). Зважаючи на епізоотичну ситуацію щодо сибірки протягом минулих років, на Одещині у 2022 році у повній мірі вакциновано сприятливе поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), дрібної рогатої худоби, коней проти сибірки, птиці – проти хвороби Ньюкасла, свиней – проти класичної чуми свиней.

Наостанок зазначимо, що нові зміни впроваджено відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07.10.2022 р. №415 «Про реорганізацію деяких державних установ, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби» та наказу від 04.11.2022 р. №467 «Про внесення змін до наказу Держпродспоживслужби  від 07.10.2022 №415».