швидка допомога

Питання доїзду бригади «екстренки» регулюється постановою Кабінету Міністрів №1271. Відповідно до неї, всі виклики, залежно від скарг пацієнта, поділяються на чотири види, і на кожний виділено свій час. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1271, виклики швидкої медичної допомоги поділяються на:

  • критичні – супроводжуються відсутністю або неефективним диханням, ознаками масивної кровотечі чи крововтрати;
  • екстрені – супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, ознаками гострого мозкового інсульту, розладами дихання;
  • неекстрені – пацієнт потребує оцінки стану здоров’я, проте його стан не є невідкладним, а відстрочення надання медичної допомоги не призведе до погіршення його стану;
  • непрофільні – стан пацієнта не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги на місці.

На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин, на екстрений – за 20. На неекстрені або непрофільні виклики медики не виїжджають. Водночас у разі неекстрених звернень до пацієнта можуть направити медиків, але лише за умови, що є вільні бригади та немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. Щодо непрофільного, то пацієнта можуть проконсультувати за телефоном.

Важливо, що з огляду на обставини, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення нормативу доїзду (тобто, час діставання медичної бригади до адресата). На увазі мається ускладнений дорожній рух, метеорологічні умови, сезонні особливості, епідеміологічна ситуація тощо.

Разом з тим, в умовах воєнного стану у разі ведення активних бойових дій на території, з якої надійшов виклик, виїзд бригади буде відтермінований до припинення загрози.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.