лікарі-онкологи прийом

28 липня спеціалісти Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру продовжили свою роботу із жителями Бессарабії, провівши черговий прийом на базі поліклінічного відділення Дунайської обласної лікарні. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Цього разу, щоб прийняти пацієнтів з Бессарабії, провести консультації та зробити забір необхідних аналізів, приїхала інша група спеціалістів Одеського регіонального протипухлинного центру, серед яких – досить відомі та досвідчені лікарі: Денис Петрович Кічук (мамолог), Наталія Василівна Бондаренко (онкогінеколог), Віталій Юхимович Ткач (хірург-онколог, спеціалізація – онкопатологія шкіри та м’яких тканин) та завідувач відділення ендоскопії, лікар Анатолій Ігорьович Бойченко.

На кожного спеціаліста чекало понад два десятки пацієнтів, записаних на прийом заздалегідь. Крім того – багато людей без запису, котрі не встигли зателефонувати або дізнались про приїзд лікарів надто пізно. Таким чином, на одного пацієнта відводилось 15 хвилин на консультацію, щоб укластись в графік. Однак лікарі, всупереч напруженому робочому дню та досить довгій дорозі до Ізмаїла, змогли прийняти усіх, хто терпляче чекав у коридорах лікарні. Загалом за робочий день фахівці проконсультували близько 100 пацієнтів.

Варто відзначити, що цей приїзд відрізняється від попередніх тим, що завідувач відділення ендоскопії Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру, лікар Анатолій Ігорьович Бойченко проводив процедуру гастроколоноскопії пацієнтам, а також встиг виконати три операції з видалення поліпів у кишківнику.

Як розказала журналісту Бессарабія.UA менеджер Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру, спеціаліст зі зв’язків Олена Бессарабова, у пацієнтів, котрі 28 липня потрапили на операційний стіл, поліпи були виявлені трохи раніше. Анатолій Ігорьович додатково провів ще один огляд та виконав швидкі операції. Під час них пацієнтам заводили всередину організму ендоскоп та за допомогою спеціальних інструментів видаляли поліпи, котрі у майбутньому могли переродитись у злоякісні пухлини.

Подібні операції проводять у товстому та тонкому кишківниках, на ранніх стадіях захворювання. Триває така процедура досить швидко, і вона безболісна для самого пацієнта. Одразу після її завершення пацієнти повертаються додому. Аналізи, взяті під час операції, відправляються на гістологію до Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру, щоб визначити, якими були видалені новоутворення – злоякісними чи доброякісними.

Зазначимо, що раніше для розв’язання подібних ситуацій жителям Бессарабії потрібно було спочатку витримати чергу протягом двох-трьох тижнів, щоб потрапити на прийом до спеціаліста в Одесі, потім шукати транспортний засіб та фінансову можливість, щоб дістатись до області, відвідати лікаря та пройти процедуру (часто – не у день приїзду). Крім того, через непередбачену затримку приходиться шукати собі тимчасове житло на декілька днів. Тепер все набагато простіше – треба лише дочекатись приїзду спеціалістів з Одеси та пройти операцію.

Додамо, що до вчорашнього дня подібні операції в Ізмаїлі не проводили, тож за діями Анатолія Бойченко спостерігали місцеві лікарі. Таким чином, одеський спеціаліст паралельно зі своєю роботою ще й навчав ізмаїльських колег. Адже пройти ендоскопічні обстеження можна й у місцевих лікарів у Дунайській обласній лікарні. Однак якщо потрібне обстеження щодо онкологічних захворювань, тоді необхідно або їхати до Одеси, або дочекатись наступного приїзду обласних онкологів.

Одеські лікарі-онкологи протягом дня приймали людей з Ізмаїла, Болграда, Рені, Кілії, Вилкове та з навколишніх сіл. Під час розмови пані Олена підкреслила: якщо взяти статистику лише по Одесі, то у порівнянні з минулим роком у 2022 році кількість людей, які звертаються до одеських спеціалістів – вдвічі більше. Це відбувається і за рахунок появи внутрішніх переселенців, які вимушені були покинути рідні домівки через війну та тимчасово переселитись в інші області України, зокрема й в Одеську. В Ізмаїлі сьогодні на прийомі також були люди з інших областей, які скористались приїздом одеських спеціалістів.

Пацієнти, які очікували своєї черги на прийом, були різного віку – від 24 до 70 років. Як відзначила більшість опитуваних, вони дізнались про приїзд лікарів через друзів, знайомих, від тих, хто вже встиг побувати минулого приїзду. Деякі дізнавались завдяки завчасним повідомленням з місцевих ЗМІ.

«Я дуже давно хотіла потрапити на прийом до Наталі Бондаренко, але все часу не вистачало для поїздок до Одеси. А тепер вона сама сюди приїхала! Це дуже велика вдача для мене», – радіє пані Ніна з Ізмаїла.

«Мене син записав, сказав, щоб я перевірив свою родимку. І казав, що для цього не треба їхати далі Ізмаїла. А головне – що це безкоштовно!» – поділився своєю причиною приходу до лікарні пан Олександр із Болграда.

«Мені подруга порадила звернутись і перевіритись. Вона була минулого разу, і їй сподобалось, як лікарі вели прийом. Тому і я вирішила спробувати. Це досить зручно: зателефонувала, записалась, перевірилась – і живи собі далі з впевненістю, що ти не хвора», – посміхається пані Лілія з Миколаївської області, яка нині проживає в Кілії.

Як зазначила Олена Бессарабова, головна мета таких виїзних консультацій – це виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях та профілактика здоров’я, перевірка стану здоров’я тих пацієнтів, котрі вже пройшли курс лікування та потребують періодичного огляду. А ще – бажання привчити бессарабців до культури спостереження за своїм станом здоров’я. На жаль, в Одеській області саме Ізмаїльський район має найнижчий рівень виявлення захворюваності на рак на ранніх стадіях. Дуже часто люди із цього регіону звертаються до лікарів на пізніх стадіях хвороби, а у такому випадку ніхто не може дати гарантію на одужання. Головна причина цього – нехтування власним здоров’ям, упевненість в тому, що «все пройде», а також острах, «що у мене щось таки знайдуть».

«Якщо знайдуть – це добре, адже зможуть дуже швидко вилікувати та, будемо відвертими, зекономити на лікуванні, якщо буде I чи II стадія захворювання. Дивіться, у середньому лікування онкозахворювань шлунково-кишкового тракту займає період від 3 до 8 місяців – це у ліпшому випадку. І це досить довгий шлях. Якщо ви звертаєтесь до лікаря на ранній стадії, ви економите час, гроші та живете у впевненості, що все добре. А якщо згаяти час? Що робити тоді, кого вважати винним? Тим паче зараз це все доступно, ми вже самі сюди приїжджаємо», – підкреслила пані Олена.

Спостерігаючи за веденням прийому, від себе зазначу, що лікарі працювали впевнено, швидко та одночасно уважно вислуховували кожного пацієнта – відчувався досвід роботи. Люди, які виходили з кабінету, підтверджували це. А самі спеціалісти у коротких розмовах між прийомами відзначали, що такі виїзні консультації для них, по-перше, це добрий досвід, а по-друге – все ж таки пацієнти з Ізмаїла відрізняються від інших тим, що «не люблять себе», і звертаються до лікарів досить пізно.

Наостанок повідомимо, що черговий приїзд лікарів з Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру відбудеться наприкінці наступного місяця (у серпні), точна дата буде визначена трохи пізніше. Слідкуйте за нашими публікаціями.

До речі, за один день можна буде відвідати всіх спеціалістів, які приїдуть – варто лише повідомити про таке бажання співробітнику кол-центру, який зможе зручно оформити час прийому, щоб все встигнути.

Ще раз нагадуємо, що лікарі Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру мають чималий досвід роботи та європейську практику, до них часто приїжджають пацієнти з інших областей України і навіть з-за кордону.

Сам проєкт скринінгу (обстеження) населення регіону за вразливішими онкологічними напрямками – гінекологія, урологія, мамологія – в Одеській області стартував з січня 2022 року та реалізується за ініціативи Голови Одеської обласної ради Г.В. Діденко. Усі дослідження за трьома зазначеними напрямками проводяться безкоштовно, у рамках програми Національної служби здоров’я України. Проєкт реалізується силами виїзної Консультативно-діагностичної служби Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру. Окрім консультації лікарів, пацієнти можуть отримати направлення на безплатний профілактичний огляд – онкологічний Check-up, а також пройти мамографію та здати необхідні аналізи.