онко врачи

28 вересня спеціалісти Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру в черговий раз приймали жителів південної Бессарабії  на базі поліклінічного відділення Дунайської обласної лікарні. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Консультувати та оглядати пацієнтів з Ізмаїльського району та робити забір необхідних аналізів приїхала інша група відомих та досвідчених спеціалістів Центру:

– Давид Отарович Цадзикідзе (онкологія);

– Віталій Олександрович Ратушенко (онкопатологія шкіри та м’яких тканин, пухлини щитоподібної залози, ЛОР-патології);

– Олександр Іванович Марченко (онкогінекологія);

– Артур В’ячеславович Марковський (онкоурологія).

На кожного спеціаліста, як і в попередні приїзди, чекало декілька десятків пацієнтів, заздалегідь записаних на прийом. На консультацію для одного пацієнта відводилось 15 хвилин, щоб вкластись в графік. Втім, вони прийняли всіх, хто терпляче чекав у лікарняних коридорах попри досить довгу дорогу до міста на березі Дунаю.

Загалом за день роботи в Ізмаїлі лікарі встигли прийняти та проконсультували понад сто пацієнтів.

Поза всім іншим, вересневий приїзд лікарів був цікавий тим, що прийом проводив Віталій Олександрович Ратушенко – лікар-хірург-онколог онко-хірургічного відділення пухлин голови та шиї, завідувач відділення реконструктивної та пластичної хірургії в Одеському регіональному клінічному протипухлинному центрі.

Виділивши декілька хвилин між прийомами пацієнтів, Віталій Олександрович розповів журналістові Бессарабія.UA, що середній вік пацієнтів Бессарабії – від 30 до 70 років.

«Розповім вам цікавий факт: у радянські часи вважалось, що найчастіше у вашому регіоні Бессарабії хворіють на пухлини горлянки та стравоходу. Чому? Тому, що тут був дуже добре розвинений рибний промисел. Дуже часто відбувалось травмування рибними кісточками безпосередньо горлянки та стравоходу… Додайте до цього періодичне вживання алкоголю під час їжі тієї ж рибної юшки та куріння – а це контактний метод стронцію та полонію тютюну, що обпалює слизову. Отже, на ранок під час похмілля маєте  не просто погіршення здоров’я, а дещо гірше. Я працював свого часу у відділені пухлини голови та шиї – тому надивився на таких. Звісно, що це було не масово. До речі, маю зауважити, що останнім часом рівень виявлення захворюваності на півдні Одеської області все ж таки значно покращився – люди вже більше слідкують за станом свого здоров’я. Це добре».

Разом з тим лікар наголосив, що пацієнти не повинні боятись самого прийому у лікаря чи почути загрозливий діагноз, а повинні боятись втратити дорогоцінний для лікування час.

«Не можна сидіти й наодинці боротись зі своїм захворюванням. Адже рак – це не вирок, це діагноз, котрий при вчасному виявленні та лікуванні продовжують повноцінне життя людини на 20 і більше років. Так, на жаль, є певний процент людей, котрі почувши свій діагноз можуть дійти навіть до самогубства, замкнувшись у собі. Але навіщо? Якщо можна вилікувати навіть стадії з метастазами. Головне – не боятися прийти на прийом, не втратити час, необхідний для лікування. Ще додам: варто звертатись до акредитованих медичних закладів, які створені саме для лікування онкозахворювань. Не потрібно боятись! Слід прийти на прийом та лікуватись при необхідності».

Щодо онкогінеколога Олександра Івановича Марченко, який вже втретє приїжджає до Ізмаїла надавати консультації. За вчорашній день у нього було багато пацієнток на прийомі. Їх вік також різний, приходять на огляд як молоді, так і більш похилого віку. Під час розмови досвідчений онкогінеколог підкреслив, що, на жаль, пандемія коронавірусу досить негативно вплинула на стан здоров’я жінок.

«Обмеження у пересуванні, сама хвороба та супутні захворювання набагато погіршили стан жіночого здоров’я мешканок Бессарабії. А тепер ще й повномасштабна війна… Процент жінок, у яких, образно кажучи, «запущений» стан здоров’я, збільшився у рази».

Олександр Іванович також зауважив, що все одно потрібно не боятись йти на прийом. Навіть з урахуванням складнощів у логістиці доставки ліків, хворим все одно виділяються препарати, які їм конче потрібні для лікування, і в тому числі для хіміотерапії.

Окремо лікар підкреслив острах жінок перед гінекологічним кріслом онкогінеколога.

«Жінки не повинні боятись огляду. Ми у своєму житті витрачаємо багато часу на магазини, прогулянки, розпродажі, кіно, зустрічі з друзями… А от один раз на рік витратити день, чи навіть годину для огляду у лікаря, здати необхідні аналізи та отримати професійну консультацію – часу не вистачає. Чому? Ще раз наголошую, не треба боятись огляду».

У двох інших одеських лікарів також було чимало пацієнтів – як до онкохірурга-мамолога Давида Отаровича Цадзикідзе, так і до онкоуролога Артура В’ячеславовича Марковського.

Артур В’ячеслалович підкреслив, його пацієнти – це в основному люди віком від 50-ти років.

«Похід до онкоуролога, звісно – це не прогулянка у кіно, особливо у такому віці. Але  мої пацієнти мене слухаються як маму рідну. Тому й одужують», – шуткував лікар.

Поспілкуватись з  Давидом Отаровичем Цадзикідзе, на жаль, через брак часу не вдалось. Однак чекаючи під дверима свого часу, пацієнти дуже добре відгукувались про нього: «Лікар від Бога!». Зауважимо, що чимала кількість його пацієнток вже не вперше прийшла до нього на прийом, підкреслюючи його професійність, чуйність та турботливість.

Менеджер Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю  Олена Бессарабова, відзначила, що всі лікарі, котрі 28 вересня вели прийом в Ізмаїлі – найкращі спеціалісти відповідних профільних відділень Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру. Тому не дивно, що уже в перші два дні запису на прийом час був розподілений між пацієнтами, які прагнули потрапити до них.

Одеські лікарі-онкологи протягом цілого дня приймали жителів Ізмаїла, Болграда, Рені, Кілії, Вилково та з навколишніх сіл. Нагадаємо, що велика кількість пацієнтів, бажаючих потрапити на прийом до лікарів, сформована ще й шляхом появи внутрішніх переселенців, які вимушені були покинути рідні домівки через війну та тимчасово переселитись в інші області України, зокрема й в Одеську. Сьогодні на прийомі в Ізмаїлі також були люди з інших областей, які скористались приїздом одеських спеціалістів.

Зауважимо, що більшість пацієнтів, які очікували своєї черги на прийом, вже не вперше відвідують одеських спеціалістів. Отримавши результати аналізів, які вони здавали у попередні рази, на цей раз чоловіки та жінки вже отримували конкретні вказівки щодо лікування своїх захворювань.

«Те, що такі медичні світила приїздять до нас, дуже гарний факт. Я тішусь з того, що мені не потрібно їхати до Одеси. А лікарі які чуйні! Я дуже задоволена прийомом», – розповіла пані Марина з Ізмаїла.

«Я привіз батька на огляд до уролога. Йому самому важко йти через поважний вік, однак огляд лікаря пропускати не можна, це дуже важливо!» – розказав пан Олег з Болграда.

«Я вже не перший раз на прийомі у Давида Отаровича. Спеціально взяла вихідний на роботі, щоб прийти до нього – дуже гарний спеціаліст», – посміхається пані Ксенія з Ізмаїла.

Нагадаємо, що головна мета таких виїзних консультацій – це виявлення онкозахворювань на ранніх стадіях та профілактика здоров’я, перевірка стану здоров’я тих пацієнтів, котрі вже пройшли курс лікування та потребують періодичного огляду.

Наостанок повідомимо, що черговий приїзд лікарів з Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру відбудеться наприкінці жовтня, точна дата буде визначена трохи пізніше. Записатись на прийом можна за допомогою кол-центру.

До речі, менеджер Олена Бессарабова повідомила, що територія виїзних прийомів спеціалістами Центру збільшилась: відтепер лікарі будуть приймати жителів Одеської області й у Балті. Перший прийом відбудеться 7 жовтня у Балтській багатопрофільній лікарні (вул. Ломоносова, 181).

За один день можна буде відвідати всіх спеціалістів, які приїдуть – варто лише повідомити про таке бажання співробітникові кол-центру, який оформить час прийому.

Ще раз нагадуємо, що лікарі з Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру мають чималий досвід роботи та європейську практику, до них часто приїжджають пацієнти з інших областей України й навіть із закордону.

Сам проєкт скринінгу (обстеження) населення регіону за вразливішими онкологічними напрямками – гінекологія, урологія, мамологія – в Одеській області стартував з січня 2022 року. Усі дослідження за трьома зазначеними напрямками проводяться безкоштовно, в рамках програми Національної служби здоров’я України. Проєкт скринінгу (обстеження) населення Одеської області  реалізується за ініціативи Голови Одеської обласної ради Г.В. Діденко та силами виїзної Консультативно-діагностичної служби Одеського  протипухлинного центру. Окрім консультації лікарів, пацієнти можуть отримати направлення на безкоштовний профілактичний огляд – онкологічний Check-up, а також пройти мамографію та здати необхідні аналізи.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.