медики тренінг

Сьогодні, 7 квітня, ЗМІ міста Ізмаїл мали змогу побувати на спеціальних заняттях з надання невідкладної медичної допомоги, які вели представники Міжнародного медичного корпусу. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Повномасштабна війна, що триває в Україні вже другий рік, загострила потребу в наданні невідкладної допомоги при травмі на догоспітальному та госпітальному етапах. Тому Міжнародний медичний корпус спільно з українськими партнерами визначив декілька напрямків, які будуть корисними для медичного персоналу, зокрема підготовка до надання допомоги при травмі та масових ураженнях, а також у разі виникнення хімічної, біологічної, радіологічної, ядерної та вибухової небезпеки (CBRNE). І в співпраці з Гарвардською гуманітарною ініціативою, Американською колегією хірургів та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) розробили, організували та провели тренінги в Україні, які на сьогодні вже відвідали тисячі людей. Дістались спеціалісти й далекого півдня України, приїхавши на декілька днів в Ізмаїл.

«В Україні корпус працює з 2014 року. З 24 лютого минулого року присутність наших спеціалістів була розширена, зокрема, у великих містах країни були відкриті наші офіси і сама допомога збільшилась. Один із розширених напрямків – це впровадження навчальних курсів, які розробили фахівці Гарвардської гуманітарної ініціативи. Наразі ми проводимо 7 видів тренінгів. З серпня минулого року вони проводяться переважно для медичних фахівців у різних регіонах України», – розповіла Олександра Демецька, тренер-координатор, керівник проєктів та програм навчання міжнародного медичного корпусу в Україні.

Як деталізувала пані Олександра, конкретно сьогодні фахівці Корпусу проводили тренінг із зупинення кровотечі, який розрахований на широкий загал – медичних працівників, правоохоронців, рятувальників, студентів, викладачів та ін.

Самі тренінги проводять як американські інструктори, так і їх колеги з різних країн світу, а також українські фахівці, які пройшли відповідне навчання. Стати учасником тренінгу та пройти його по суті може будь-хто, але всі зареєстровані учасники обов’язково отримують сертифікат з проходження тренінгу і набір для зупинення кровотечі.

Як було зазначено, самі тренінги бувають різні.

«Наприклад, заняття з хімічних, радіаційних, біологічних, ядерно-вибухових небезпек – вони дуже цікаві тим, що всі учасники можуть потренуватись вдягнути захисні костюми, також йде відпрацювання певних ситуацій, які на жаль, можуть статись у реальному житті. При цьому використовується димова машина, хтось виступає у ролі рятівників, а хтось, навпаки, зображує потерпілого. Це видовищно, насправді», – розповіла пані Олександра.

Сьогодні, 7 квітня, проводяться тренінги з двома групами, кожна має близько 40 учасників. Також на цьому тижні інструктори вже встигли провести тренінги в Ізмаїльському медичному та агротехнічному коледжах. Окремо впродовж цього тижня проводились навчання для лікарів по тематиці хімічної, радіаційної та ядерної безпеки та ін.

Як зазначила Кетті Бенікі, медичний координатор і лідер цього проєкту з тренінгових програм, подібні тренінги загалом в Одеській області проводяться з жовтня минулого року і точно будуть проводитись до кінця цього року. Якщо буде потреба – то і довше.

«На сьогодні в нас є 7 видів тренінгів, які проводять спеціалісти з педіатрії, медсестри, парамедики та лікарі. Всі вони спеціалізуються на роботі з травмою, також є курси по хімічних та біологічних ураженнях, які проводять спеціалісти в цих областях. Ще один курс – реагування на масові випадки: ці люди працюють з лікарями в різних містах України, вони приїжджають в медичні заклади та навчають робітників розробляти план з реагування на певні масові випадки. А конкретно в Ізмаїлі впродовж цього тижня працює 36 членів команди – це міжнародні інструктори, волонтери та експерти», – пояснила пані Кетті.

Наостанок зазначимо, що під час лекцій відбувався дуже жвавий фідбек між лекторами та слухачами. На кожне поставлене запитання завжди надходила чітка та аргументована відповідь. Окрім того, практичні заняття відбувались за допомогою спеціального обладнання, і учасники тренінгів не тільки запам’ятовували надану інформацію, а й одразу на практиці намагались відпрацювати необхідні рухи, щоб закріпити знання. Адже вміння правильно надати медичну допомогу, зокрема, зупинити кровотечу за допомогою турнікету чи підручних засобів може зберегти не тільки кінцівку пораненої людини, а й загалом її. життя.