Андрій Черсак

Андрій Черсак отримав поранення восени минулого року у бою на Запорізькому напрямку. В ході лікування йому довелось ампутувати праву ногу вище коліна. Однак волонтери з американського штату Колорадо провели цілу кампанію зі збору коштів на придбання та встановлення Андрію протеза. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Факти.

Після поранення Андрій лікувався у Києві, де і зустрів волонтерів з Америки – Келлі Роріх та Ірину Ростелло. Жінки свого часу організували фонд «Limbs for Liberty», щоб допомагати українцям. Саме вони запропонували йому приїхати до Колорадо на протезування.

Варто відзначити, що Ірина Ростелло іммігрувала до Колорадо 15 років тому. Ідея організувати допомогу з протезування українських воїнів прийшла їй у березні після поїздки до України.

«Ми з чоловіком поїхали всиновлювати дитину з України. У процесі всиновлення я випадково зустріла в лікарні солдатів з ампутованими кінцівками», – розповіла Ірина Ростелло.

Саме тоді у жінки й з’явилась ідея допомагати пораненим військовим. Коли вона повернулася до Сполучених Штатів, то почала з’ясовувати, які ресурси є у США, щоб потенційно допомогти деяким людям, яких зустрічала в Україні.

«Ми почали з нуля, у нас не було фінансування. Просто була ідея зробити це і допомогти людям в Україні отримати протези», – пояснила пані Ірина.

Волонтери почали збирати гроші: спочатку це були пожертви, а потім заходи зі збору коштів. Українці Колорадо допомагали чим могли: надавали свою платформу в соціальних медіа, волонтерську працю, допомогу з лікарями. Таким чином було зібрано кілька тисяч доларів і знайдено лікаря, який зголосився допомогти.

«З Андрієм це була пробна поїздка, за яку ми хвилювались. Ми дивимось, як цей процес працює, оскільки ми нова організація», – розповіла Ростелло.

Вона також зазначила, що для Андрія це була можливість ще й відволіктися від сумних думок: мало не помер, пролетів пів світу, щоб отримати протез, але є ще одна емоція – усвідомлення того, що це не буде твоя власна нога. На жаль, лише шматок металу, з яким тобі доведеться жити усе життя.

«Я бачу, що він про це думає, але він надзвичайно щасливий, що може знову ходити», – додала вона.

Щодо самого Андрія, то він мав змогу познайомитись з американцями, коли вони привозили в Україну  гуманітарний вантаж та допомагали госпіталям. Чоловік дуже зрадів запропонованій йому можливості швидко стати на ноги та ходити без милиць. Адже мріяв скоріше повернутися до дружини та маленького сина, якому лише кілька років від народження. Тим паче, що за фахом Андрій будівельник, і до своєї професії повернутися не міг. Але тепер у нього з’явилася надія.

Він прилетів на протезування до Сполучених Штатів на початку грудня. Весь час перебування Андрія у США ним опікувалися місцеві волонтери. Протез йому встановили у клініці містечка Боулдер. Сам процес встановлення протеза тривав декілька днів. Андрій навіть здивувався, що процедура пройшла простіше, ніж він очікував.

«Прийняли мене дуже добре, всі хочуть чимось допомогти. Лікар, який ставив протез, сказав, що звикну і буду ходити як на своїй нозі без милиць», – розповів боєць.

Наостанок зазначимо, що проєкт зі встановлення безкоштовного протеза для українського військовослужбовця був перший, але не останній – вже плануються наступні. Навесні «Limbs for Liberty» планують привезти ще двох бійців з ампутованими кінцівками.

Волонтери з Колорадо наряду з протезуванням також шукають ресурси для надання психологічної допомоги українським військовим.