обмін полоненими

Відбувся черговий обмін військовополоненими. Додому повернулося шестеро громадян України. Про це сьогодні, 29 вересня, повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, передає Бессарабія.UA.

В рамках роботи Координаційного штабу вдалося визволити з полону шістьох українських захисників та захисниць – військових і цивільних.

Додому повернулися майор Військово-морських сил Олексій Булахов, старший лейтенант ВМС Микола Костенко, молодший сержант Іван Земляний та солдат Людмила Герасименко.

Також вдалося повернути на рідну землю двох цивільних українок: Вікторію Андрушу та Яну Майбороду.

Як розповідає офіційне джерело, Вікторію Андрушу російські окупанти утримували у підвалі клубу села Новий Биків. Туди жінку помістили через те, що росіяни помітили в її телефоні дані про ворожу техніку, які вона передавала ЗСУ. Пізніше жінку перевезли на територію держави-окупанта, де й утримували в полоні.

Яна Майборода також допомогла українському війську. Намагаючись передати важливу інформацію для ЗСУ, поїхала в зону відчуження ЧАЕС, аби сфотографувати техніку окупантів та передати їхню дислокацію нашій армії. Під час повернення додому на Київщину її захопили в полон окупанти.

На звільнених з полону чекає процес реабілітації, адаптації, відновлення та лікування.

«Вже триває робота над наступними обмінами», -зазначили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.