Кінологічна спілка України провела церемонію нагородження кінологів та службових собак ДСНС. Лауреатами премії «Чотирилапий захисник» стали джек-рассел Патрон та вівчарка Тандем. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ДСНС.

Патрон разом із начальником частини піротехнічних робіт та підводного розмінування Михайлом Ільєвим здійснив понад 700 виїздів на розмінування, під час яких сапери виявили та вилучили близько 18 тисяч вибухонебезпечних предметів. На особистому рахунку Патрона – понад 300 знайдених ВНП.

Однак Патрон – не єдина зірка ДСНС. Свою заслужену винагороду отримав і пес Тандем породи бельгійська вівчарка малінуа. Разом із сапером Міжрегіонального центру швидкого реагування Романом Перепльотчиковим пес пройшов непростий шлях від маленького грайливого цуцика до професійного службового собаки.

З початку повномасштабного вторгнення росії Тандем разом з піротехніками ДСНС був залучений до розмінування звільненого від окупантів Тростянця на Сумщині, знайшов десятки мін, снарядів та інших ВНП, залишених ворогом.

Оскільки окупанти залишили на українській землі дуже багато вибухових «подарунків», нові нагороди у службових собак не за горами. Сподіваємось, що найближчим часом Україну буде звільнено від окупантів, а розкидані вибухівки будуть швидко знайдені нашими собаками та знищені саперами.