Обмінний фонд для повернення українських захисників і захисниць із російського полону є, і він постійно поповнюється Збройними силами. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Укрінформ.

Представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов розповів деталі.

“Обмінний фонд у нас є, і він постійно поповнюється. Ми не на ринку, і не будемо говорити про курс і про обмінні речі, але повірте, Україні є про що говорити та що пропонувати. Є, безумовно, кого захищати й кого вимагати назад”, – сказав він.

Юсов підкреслив, що ЗСУ зараз на всіх напрямках роблять все можливе для активного поповнення обмінного фонду.

Він також наголосив, що від передачі росії підозрюваного у державній зраді України віктора медведчука та 55 військових рф “основний обмінний фонд не постраждав”.

Водночас представник ГУР розповів, що нещодавній обмін став результатом великої роботи, яка тривала кілька місяців.

“Це серйозна спецоперація міжнародного рівня, яка свого часу, я переконаний, буде описана і в художній літературі, можливо, навіть будуть зняті фільми. Декілька країн, декілька етапів. Україна, Польща, Туреччина, Саудівська Аравія, багато міжнародної складової, серйозна робота Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Президента України, ГУР, інших структур”, – зазначив Юсов.

Водночас він запевнив, що підготовка до наступних обмінів триває безперервно, адже багато українців ще залишаються у ворожому полоні.

Нагадаємо, 21 вересня у результаті обміну вдалося повернути з російського полону понад 200 українських захисників, а також 10 іноземців.

П’ятеро командирів “Азову” перебуватимуть до кінця війни у Туреччині під особистими гарантіями безпеки Президента Реджепа Таїпа Ердогана.

росії передали підозрюваного у державній зраді народного депутата віктора медведчука та 55 військових рф.