Саакашвили

Учора, 1 лютого, президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з президентом Австрії Александером Ван дер Белленом у Києві показав журналістам фотографії, що відображають нинішній стан експрезидента Грузії. Як слідство, МЗС України висловило рішучий протест щодо негуманного поводження із громадянином України Міхеїлом Саакашвілі, який утримується за ґратами в Грузії. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Міністерство закордонних справ України.

МЗС назвало дії грузинської влади стосовно Саакашвілі психологічним та фізичним насильством, відмовляючи йому в терміново необхідній медичній допомозі, свідомо створюючи безпосередню загрозу його життю.

«Грубе порушення прав людини щодо українського громадянина йде в розріз із задекларованим курсом Тбілісі на здобуття членства в ЄС, свідчить про згортання демократії в Грузії.

Закликаємо грузинську владу негайно припинити знущання із Міхеіла Саакашвілі та передати його Україні. Не грайтеся із життям людини заради політичної помсти», – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

МЗС також закликало іноземні уряди та міжнародні організації стати публічно на захист Саакашвілі.