У відповідь на анексію українських територій росією та проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях, Комітет постійних представників ЄС підтримав новий, восьмий, пакет санкцій проти росії. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Урядовий портал.

Головним елементом санкцій є заборона морського транспортування російської нафти до третіх країн за цінами, що перевищують верхню межу ціни на нафту, та заборона на пов’язані з цим послуги. Також передбачені механізми для неможливості уникнення санкційних обмежень.

Восьмий пакет санкцій був презентований Європейською комісією за ініціативою Урсули фон дер Ляєн 28 вересня.

Обмеження ціни на нафту, яке пропонується у восьмому пакеті, допоможе зменшити доходи росії та збереже стабільність світових енергетичних ринків.

Нагадаємо, що на початку червня, в рамках шостого пакета санкцій проти росії, Євросоюз ухвалив рішення про часткове ембарго на російську нафту.

Заборона стосувалася закупівлі сирої нафти й нафтопродуктів з росії, що доставляються до держав-членів ЄС морем, водночас був передбачений тимчасовий виняток для трубопровідної нафти, аби подолати блокування пакета санкцій деякими країнами.