російські «Калібри»
Сьогодні, 10 лютого, росія знову розпочала ракетний обстріл української території. В зоні ризику опинились і сусідні держави – Молдова та Румунія. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Головнокомандувача ЗСУ.

Як зазначив у короткому повідомленні Валерій Залужний, у повітряний простір сусідніх держав потрапили дві російські ракети «Калібр», які перетнули територію країн транзитом, направляючись до населених пунктів України.

«Так, два «Калібри» о 10:18 перетнули кордон України з Молдовою, а о 10:33 — повітряний простір Румунії. Після цього ракети зайшли у повітряний простір України у точці перетину кордонів трьох держав» – йдеться у повідомленні.

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат у коментарі «УП» заявив, що Повітряні сили могли збити ці ракети, але розуміли ризики та загрози населенню іноземної держави, тому цього не зробили одразу.

У Міноборони Молдови згодом підтвердили порушення повітряного простору країни. Ракета пролетіла над селом Мокра (Рибницький район, Придністров’я), а тоді над селом Косеуць (Сороцький район), передає NewsMaker.

У Міноборони Румунії поки не коментували цю інформацію.

Це вже не перший випадок, коли росіяни використовують повітряний простір Молдови для ракетних ударів по Україні. Нагадаємо, 5 січня було оприлюднено інформацію про виявлення уламків російської ракети в одному із садів країни.