Ярик Табаки

Наприкінці грудня Ярослав разом з мамою поїхав на лікування до Італії.  Вчора він повернувся додому, але його боротьба за життя тільки почалася – попереду важке медикаментозне лікування. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Хлопчик майже з народження бореться за своє життя. У нього виявили кісту головного мозку, яка спричиняє дитині щоденні страждання та викликає часті й сильні приступи епілепсії. Декілька років кіста перебувала у статичному стані, однак восени 2022 року під час планових аналізів виявили, що вона стрімко збільшилась на 9 мм і потребує термінового лікування, бо процес росту продовжується.

Родина приїхала на лікування до іноземної клініки з надією, що пухлину вдасться видалити. Однак лікарі сказали, що вже запізно – вона неоперабельна.

Протягом декількох місяців хлопчик щодня проходив через болісні процедури, уколи, аналізи та крапельниці. Лікарі перевіряли усе, що можна було, аби визначитися з найліпшим методом лікування.

Оскільки операція неможлива, лікарі обрали медикаментозний спосіб, який має зменшити пухлину та поліпшити стан дитини. Протягом усього періоду їх перебування за межами України Ярослав здавав аналізи, щоб медики контролювали рівень успішності терапії. Наразі рівень занизький – усього 15%, а повинен бути 100%. Для того, щоб досягти бажаного результату, лікування має бути тривалим, а у разі відсутності прогресу буде потребувати зміни підходу.

Зараз Ярослав вдома, однак іноземні лікарі будуть спостерігати за його станом дистанційно: двічі на тиждень хлопчику доведеться здавати аналізи, а лікарі будуть слідкувати за прогресом. Заплановано, що вдома дитина пробуде чотири місяці, але  якщо прогресу не буде, або стан погіршиться, то доведеться повертатися раніше.

Загалом терапія вже дає свої результати – кількість приступів зменшилась вдвічі: за добу спостерігається 15-20 приступів, а до лікування було понад 40. У дитини в цілому поліпшилось самопочуття, голова болить вже не так сильно, проте до одужання ще дуже далеко.

Попереду у Ярослава важкий шлях, який потребує багато зусиль та коштів. Перше перебування у клініці було за рахунок благодійників, однак наступні витрати вже має взяти на себе мати, яка сама виховує ще двох дітей.

Ярославчик вже пройшов великий шлях до свого одужання, він дуже багато страждав і як ніхто заслуговує на щасливе життя без болю. Подаруємо йому справжнє щасливе дитинство – навіть 20 гривень від кожного небайдужого може наблизити одужання.

Реквізити на ім’я Хаджиогло Юлія Панасівна – мати Ярослава:

4731 2196 4090 6867 – ПриватБанк;

4441 1111 5116 1563 – МоноБанк.