З метою виховання в дітей патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей, формування здорового способу життя та зміцнення здоров’я на початку травня 2019 року в Долинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Саратського району було проведено міжшкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якій взяли участь чотири команди: рої «Хоробрі серця» та «Гайдамаки» (Долинська ЗОШ), рій «Тамурські соколи» (Введенський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ (дитячий садок)»), рій «Волеборці» (Зорянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей»).

Усі команди показували вміння, знання, майстерність у низці конкурсів.

Потрібно було переконати суддів, що вони найкращі у вмінні чітко марширувати, надавати першу медичну допомогу, стріляти, варити козацьку кашу, грамотно розбивати табір, а ще – продемонструвати своє знання історії й  артистичні здібності, розповісти про зроблені добрі справи…

Отже, після напружених і запальних змагань було визначено переможця – рій «Хоробрі серця» Долинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Учасники цієї команди вже мають певні досягнення та досвід: у 2017 році  вони стали переможцями районного етапу гри «Сокіл» («Джура») та представляли Саратський район на  обласному рівні. 

Друге місце посіли джури рою «Волеборці» Зорянського НВК. Третє переможне місце — рої «Тамурські соколи» Введенського НВК та «Гайдамаки» Долинської ЗОШ.

Рої нагороджено грамотами, булавами, настільними іграми та солодкими призами.

«Це добре, що діти знаходять час для такої активної діяльності, – зауважила під час нагородження голова суддівської колегії, методист КУ «Саратський РМК з питань освіти» С.М. Поточна. – Бажаю вам, щоб ви вміли захищати свої родини і свою Батьківщину, але щоб на нашій землі був мир. Головне у цих змаганнях – це щоб ви всі здружилися, отримали гарний настрій і щоб шанували традиції нашого народу».

Приємною несподіванкою для учасників змагань стало нагородження кращих ройових сертифікатами на участь у безкоштовній екскурсії до м. Київ від ГО «Центр розвитку Бессарабії». Від імені організаторів заходу висловлюємо щиру подяку громадській організації  за проявлений інтерес до нашої обдарованої молоді, її всебічну підтримку та співробітництво!

Учасники гри та їх наставники впевнилися, що інтерактивні форми роботи формують почуття колективізму, виховують у молоді високі морально-психологічні й бойові якості: мужність, сміливість, рішучість, відвагу, стійкість, спритність, силу, витривалість, наполегливість, дисциплінованість та ініціативність на теренах національних козацьких традицій.

За такою молоддю – майбутнє України!