топомоніка болград

Шість населених пунктів Болградської громади відкрили онлайн-голосування, щоб мешканці могли обрати нові назви для вулиць та провулків, а один з населених пунктів – село Виноградівка – планує змінити власне ім’я. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську міську раду.

У місті Болград мешканці будуть обирати нові імена для 8 вулиць та 4 скверів. Більшість вулиць запропоновано назвати на честь мешканців міста, які загинули у бою з окупантами. Деяким вулицям пропонується повернути «старі» назви, які вони носили до 1961 року. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.

Мешканцям села Виноградівка запропоновано відмовитися від сучасної назви села, та повернути стару назву – Курчі/Курчу. Крім цього, запропоновано обрати нові назви для 7 вулиць та 2 скверів. Запропоновані назви мають або нейтральний окрас, або якось пов’язані із гагаузькою культурою. Одну з вулиць пропонується назвати на честь загиблого захисника з Болградщини. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.

У селі Владичень під перейменування підпадають 2 вулиці та два сквери. Мешканці будуть обирати між нейтральними назвами, та тими, що носять ім’я загиблих захисників або відомих діячів культури. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.

У селі Залізничне перейменують 10 вулиць та один парк. Одну з вулиць запропоновано назвати на честь загиблого героя – уродженця села Залізничне – Костянтина Карагеза. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.

У селі Оксамитне перейменування потребує лише одна вулиця. Її запропоновано назвати на честь Сергія Манулова – уродженця села Оксамитне, що загинув на війні з російськими загарбниками. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.

У селі Табаки пишаються своїм минулим та пропонують більшості вулиць повернути старі назви ще за часів, коли землі Бессарабського краю ще тільки починали заселяти болгари. Одну з вулиць запропонували назвати на честь загиблого захисника з Болградщини. Перейменування потребують шість вулиць села. Взяти участь у голосуванні можна за посиланням.