До 31 жовтня кожен бажаючий може подати власні фото та відео об’єктів культурної спадщини України та позмагатися за цінні призи. Надіслані світлини та відео також зможуть ілюструвати статті у Вікіпедії, де їх щодня переглядатимуть мільйони людей з усього світу. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Вікіпедію.

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — це фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна.

Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

Конкурс триває з 1 по 31 жовтня 2022 року включно. Упродовж цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажують свої фотографії у Вікісховище. До першого грудня в кожній країні відбирають найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.

Крім основних призів за кількість та якість фотографій, є спеціальні номінації, наприклад, «Фотоплівка» для світлин, зроблених плівковими фотоапаратами або спецномінація «Відео». Автори фотографій маловідомих пам’яток також можуть отримати окрему відзнаку.

Для того, щоб узяти участь, потрібно:

  • перейти на http://wlm.photo;
  • зареєструвати (або ввійти) у свій аккаунт у Вікіпедії;
  • вказати email для зв’язку;
  • знайти пам’ятку у конкурсних списках;
  • завантажити її фото чи/та відео;
  • повторити попередні кроки для інших зображень пам’яток.

Не зайвим буде перегляд  відео-інструкції за посиланням, яка більш наглядно розповість, що саме потрібно зробити учаснику конкурсу.

Важливо! Приймаються лише ті роботи, які були зроблені до 23 лютого 2022 року включно. Десять найкращих фото з України представлять країну на міжнародному рівні.

Організатори конкурсу сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки своєї історії, краще пізнати рідний край і спонукатиме бережно ставитися до надбань рідної культури.