каплиця Болград

Будівництво каплиці, яку було вирішено звести на території Болградської центральної районної лікарні, незважаючи на війну, продовжується. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську міську раду.

Ідея будівництва каплиці, де можна було б проводити молебень за здоров’я, народилася давно і належала тоді ще благочинному Болградському округу, настоятелю Спасо-Преображенського собору отцю Василю Шкимбову та голові райкому профспілки працівників охорони здоров’я Петру Кирпику.

Поки розглядалося питання із замовленням проєкту типової будівлі, узаконюванням усіх необхідних документів та кошторисів, вирішено було тимчасово відкрити каплицю у будівлі самої лікарні, де раніше, у 80-ті роки, розташовувався тоді ще єдиний продмагазин «Буренка».

Приміщення було освячене в ньому були встановлені ікони, і щосереди проводилися невеликі богослужіння, на які збиралися не лише пацієнти лікарні, їх близькі, а й жителі найближчих будинків.

Проте питання про будівництво типової будівлі каплиці все ще було актуальне. В результаті два роки тому на її зведення було отримано благословення Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, виготовлено проєкт, отримано всі дозвільні документи, у тому числі й на виділення землі під будову. Трохи згодом було закладено фундамент та проведено інші будівничі роботи. За словами отця Стефана, все проводиться за рахунок приватних коштів.

Тепер настала черга наступного етапу – і вчора, 29 березня, відбулось освячення купола та накупольного хреста. Чин освячення провів благочинний Болрадського округу, настоятель Спасо-Преображенського собору, протоієрей Стефан Турлак у співслужінні з іншими священниками.

«Це ще не завершення будівництва каплиці, але таким чином завершено ще один важливий етап», – розповів отець Стефан, безпосередній куратор робіт.

Попереду – проведення оздоблювальних внутрішніх та зовнішніх робіт, встановлення вікон та дверей.