Під час евакуації з Ізюма літнє подружжя не додивилось за пухнастиками й ті, налякані постійними вибухами, втекли. Задля пошуку тварин, зооволонтерам довелось пройти 8 км замінованої місцевості. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на UAnіmals.

Коти Річард та Баксик жили собі мирним життям українських котиків, допоки в їх дім не прийшов «руській мір». Вони загубились під час евакуації своїх літніх господарів, які саме тоді вже були змерзлими та дуже знесиленими. Не маючи змоги відшукати котів і розуміючи, що доведеться поїхати без своїх улюбленців, господарі насипали їм всюди корму та налили багато води, сподіваючись, що тварини повернуться додому. Дізнатися про стан і долю домашніх улюбленців не було нагоди, доки Збройні сили не звільнили Ізюм від російських загарбників.

«Минув не один місяць. За цей час чоловік із жінкою собі місця не знаходили, переживаючи за своїх улюбленців. І допоки Ізюм не визволили, не було змоги про них дізнатися», – розповіли у громадській організації UAnіmals.

Після деокупації міста волонтери благодійного фонду «Милосердя та здоров’я» привезли корм змученим окупацією тваринам. На прохання зоозахисників вони також погодилися пошукати Річарда та Баксика.

Через зруйновані дороги та мости волонтерам довелося йти пішки 8 кілометрів до пункту призначення, до того ж місцевість довкола не була розмінованою.

Йдучи до будинку господарів Річарда та Баксика, волонтери паралельно годували безпритульних тварин міста та роздавали корм його мешканцям для їхніх чотирилапих улюбленців.

«Як сказала одна із місцевих жительок, в Ізюмі дуже багато тварин постріляли окупанти, але й багато живуть на вулицях, покинуті господарями під час евакуації», – розповідають зоозахисники.

Коли волонтери дійшли до місця призначення, то з’ясували, що за котиками доглядали сусіди. Тварини були змученими, худими, хворими, де-не-де навіть без шерсті, проте живими. Волонтери нагодували їх, помістили у переноски та доставили до родича власників у Київ.

Нині Річард та Баксик знаходяться у ветеринарній клініці, однак зовсім скоро вони повернуться до господарів, запевняють в UAnimals.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.