борщ ЮНЕСКО

Україна отримала оригінал сертифіката Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) про визнання  культури приготування українського борщу та внесення до Списку нематеріальної культурної спадщини. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Міністерство закордонних справ України.

Культура приготування українського борщу була внесена до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони, 01.07.2022 за рішенням Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, до складу якого входять представники держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО.

Український борщ – невід’ємна частина українського сімейного та суспільного життя. Цій страві присвячені фестивалі та культурні заходи. У 2020 році він був включений до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, але питання про його включення до Репрезентативного списку ЮНЕСКО мало розглядатися під час засідання Комітету у 2023 році.

В результаті війни, що триває, та її негативного впливу на цю традицію, Україна звернулася до держав-членів Комітету з проханням прискорити процес розгляду номінаційного досьє на включення культури приготування українського борщу до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони.

Включення визнає соціальну та культурну значущість приготування борщу серед українців, але занесення елемента нематеріальної культурної спадщини до списку в рамках Конвенції ЮНЕСКО 2003 року про охорону нематеріальної культурної спадщини не означає винятковості чи права власності на відповідну спадщину.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.