колондайк

Фільм Марини Ер Горбач “Клондайк”, який може представити Україну на Оскарі, продовжує здобувати нагороди у світі. До того він був нагороджений у США, а тепер у Туреччині та Греції. Про це повідомляє Кіно24.

3 листопада “Клондайк” вийшов в кінотеатрах України та вразив українців своєю атмосферою, грою акторів та актуальністю теми. До того ж Марина Ер Горбач зазначила, що стрічка за півтора місяця піднялася до 4 позиції в прогнозах на Оскар авторитетного видання Variety.

Сюжет стрічки показує життя сімейної пари під час війни. Різні за характером, світоглядом, позицією головні персонажі, яких зіграли Оксана Черкащина і Сергій Шадрін (який, на жаль помер минулого року, – 24 канал) намагаються зрозуміти, що відбувається і жити попри все. Все це відбувається на тлі трагедії, яка сталася 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області.

Як повідомило Держкіно, у межах 33-го кінофестивалю міста Анкара команда стрічки “Клондайк” режисерки й сценаристки Марини Ер Горбач перемогла у трьох номінаціях:

  • Найкращий оператор — Святослав Булаковський;
  • Найкращий композитор — Звіяд Мгебрішвілі;
  • Найкраща робота художників — Марія Денисенко, Андрій Гречишкін, Віталій Сударков.

Крім цього, “Клондайк” отримав нагороду за найкращий повнометражний фільм у місті Салоніки, що в Греції.

“Цей фільм — приголомшливий кінематографічний досвід, який занурює в саме серце пітьми війни та її наслідків. Він розповідає про тяжке становище однієї жінки в безумстві, що її оточує, і про її спроби залишитися людиною посеред спустошення. Ми вітаємо всіх фільммейкерів та акторів, залучених у цій майстерній стрічці,”
– сказали вони.

Журі 63-го Міжнародного кінофестивалю міста Салоніки нагородило фільм “Золотим Александром” у секції “Meet The Neighbors”.