Російські загарбники не встигли вивезти з Херсонського обласного краєзнавчого музею чотири середньовічні заставні плити Аккерманської фортеці, що датуються 15 століттям. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Укрінформ.

Дослідник фортифікаційних споруд ректор Південноукраїнського педагогічного університету Андрій Красножон повідомив, що середньовічні плити, які вважались викраденими, знайдено.

«Середньовічні плити 15 (століття – ред.) з Білгорода-Дністровського знайшлися – їх не встигли вивезти з Херсонського музею. Контакти з приводу цих пам’яток вийшли на рівень міністрів культури України та Румунії. Приємна новина», – зазначив Красножон.

Аккерманські плити, які відомі як писання Стефана Великого, в безпеці та все ще знаходяться в стінах Херсонського музею.

На жаль, усі ікони херсонського музею були розкрадені російським агресором, культурний злочин повторюється скрізь, де російська армія дійшла до України.

Історик-дослідник додав, що у розмові з міністром Ткаченком йшлося також про можливість евакуації писаних та інших артефактів до Румунії заради їх збереження, «доки конфлікт не припинився. Чекаємо рішення українських чиновників, готові допомогти».

Відмітимо, Аккерманську фортецю, яка знаходиться в м. Білгород-Дністровський Одеської області та є унікальним комплексом історико-архітектурних пам’яток, включено до Попереднього списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Науковці вважають, що ця середньовічна твердиня відповідає щонайменше трьом критеріям ЮНЕСКО: об’єкт відображає важливість взаємозв’язку людських цінностей і розвитку містобудування. Пам’ятка є архітектурним ансамблем, що ілюструє важливі етапи в історії людства, а також пов’язана з подіями та традиціями.